Mustafakemalpaşa Haber

15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde Mustafakemalpaşalı Motorculardan Anlamlı Destek!

Mustafakemalpaşa Tork Motosiklet Kulübü üyeleri 15 Eylül Dünya temizlik günü dolayısıyla çevre temizliği yaptı.

15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde Mustafakemalpaşalı Motorculardan Anlamlı Destek!
Bu haber 15 Eylül 2018 - 14:00 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa Tork Motosiklet Kulübü’ne üye, genç motosiklet tutkunları 15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde Yalıntaş göletinin çevresindeki çöpleri topladı.

15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde 120 ülkeden milyonlarca insanın katılacağı küresel atık sorununa dikkat çekmek amacıyla Türkiye genelinde büyük bir sivil toplum hareketi gerçekleşirken, etkinliğin Mustafakemalpaşa’daki ayağını ise Mustafakemalpaşa Tork Motosiklet Kulübü üyeleri oluşturdu.

Motosiklet tutkunu gönüllü 9 genç 15 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla düzenlemiş olduğu çevre hareketiyle vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla etkinlik noktası olarak Yalıntaş göletini seçti. Gönüllü grup daha sonra ellerine eldivenlerini geçirip onlarca çuval çöp topladı.

Anlamlı günde örnek davranış sergileyen gönüllüler, gölet çevresini karış karış dolaşarak, uzun süre doğada kalan çöpleri temizlemek için çalışmalar yaptı.

Etkinliğe katılan motosiklet tutkunu Aycan Satık;”Böyle önemli bir günde farkındalık oluşturmak için gönüllü olarak Yalıntaş göletinde oluşan çevre kirliliğini biraz olsun aza indirebilmek adına bu etkinliği düzenledik. İnsanlara çevre bilinci ve kültürü aşılamak istiyoruz. Çevreyi temizlemenin en kolay yolu kirletmemektir. Gelecek nesillerimize daha temiz çevre bırakmak için bilinçli olmalıyız. Daha temiz bir Mustafakemalpaşa için çöplerimizi toplayalım.” dedi.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER