30 NİSAN SAAT 23:45 MUSTAFAKEMALPAŞA SOKAKLARI SAKİN

01.05.2020
30 NİSAN SAAT 23:45 MUSTAFAKEMALPAŞA SOKAKLARI SAKİN

01 MAYIS Saat 24:00 da başlayacak olan sokağa çıkma yasağına Mustafakemalpaşa’lı Vatandaşlar uydu.Saat:24:00 dan itibaren görevliler ve işçi servisleri dışında araçlar kalmadı.

Hafta sonu ile birlikte 3 günlük sokağa çıkma yasağı bu gece itibari ile başladı. Vatandaşlarımızın yasaklara uyması konusunda gün öncesi ve gün boyunca Mustafakemalpaşa Belediyesi Ve İlçe Emniyet Güçlerinin Uyarılarını Dikkate alan vatandaşlarımız yasaklara uyarak görevlileri zor durumda bırakmadı.

Sağlık bakanı Fahrettin Koca’da Bu noktaya gelmek kolay olmadı. Tedbirde ısrarcı olalım.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nu paylaştı. 42 bin bin test yapıldı, 2 bin 615 yeni tanı konuldu. Vefat eden 93 kişi ile birlikte toplam can kaybı 3 bin 171 oldu. Toplam iyileşen hasta sayısı ise 48 bin 886’ya yükseldi.

Bakan Fahrettin Koca, tablo ile birlikte yaptığı açıklamada, “Test sayısında 1 milyonu geçtik. Vaka sayısında artış öngörülebilir seyirde. Solunum desteğine ve yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayısında düşüş, iyileşen hasta sayısında ise artış devam ediyor. Bu noktaya gelmek kolay olmadı. Tedbirde ısrarcı olalım. ” dedi. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.