Mustafakemalpaşa Haber

AK Parti’li Esgin: “Mustafakemalpaşa ile İstanbul’u karşılaştırmak…”

AK Parti’li Esgin: “Mustafakemalpaşa ile İstanbul’u karşılaştırmak…”
Bu haber 09 Mayıs 2019 - 16:32 'de eklendi.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, İstanbul seçimlerinin iptalinin ardından muhalefet partilerinin Mustafakemalpaşa’yı polemik konusu haline getirdiklerini belirterek, ” Mustafakemalpaşa’nın önemini biliyoruz ama polemiğe nazire olmasını da anlamak mümkün değil.” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, sosyal meda hesabından açıklama yaparak, Kılıçdaroğlu, Akşener ve Meclis’teki CHP’lilerin İstanbul seçimlerinin iptalini Mustafakemalpaşa üzerinden polemik konusu yaptıklarını ifade etti.

Mustafakemalpaşa’nın önemli bir ilçe olduğunu, ama İstanbul ile Mustafakemalpaşa’nın karşılaştırılmasının da mümkün olmadığını belirten Esgin, ‘Bursa Mustafakemalpaşa seçimi….’ başlıklı paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

“Şimdilerde hem Kılıçdaroğlu, hem Akşener, hem de Meclis’teki CHP’liler İstanbul seçimlerinin iptalini Mustafakemalpaşa üzerinden polemik konusu yapıyorlar. Mustafakemalpaşa’nın önemini biliyoruz ama polemiğe nazire olmasını da anlamak mümkün değil.

Çünkü;

1)Mustafakemalpaşa’da seçimi açık ve net olarak AK Parti kazanmıştır.

2) İlçe ve İl seçim kurullarına İyi Parti tarafından yapılan her itirazda AK Parti’nin oyları artmıştır. İstanbul’da itirazlar sonucu yapılan sayımlarda fark önemli ölçüde azalırken, Mustafakemalpaşa’da AK Parti lehine artmıştır.

3)Mustafakemalpaşa seçimlerinde oy pusulalarında herhangi bir hile söz konusu değildir.Her sandıkta görev yapan en az bir kamu görevlisi vardır. Her iki seçime yapılan itirazlar arasında bir benzerlik bulunmamaktadır. Tek benzerlik; adında “itiraz” olmasıdır.

4) En önemlisi de; Mustafakemalpaşa’yı İstanbul ölçeğine taşıdığınız zaman fark 13 bin değil,90 bindir. Dolayısıyla; itirazların seçim sonucunu değiştirme olasılığı yoktur.Velhasıl, YSK Mustafakemalpaşa’da “doğru KARAR”ı vermiştir.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER