Mustafakemalpaşa Haber

Araç trafik sigortasında üst limit sınırı yeniden düzenlendi

Araç trafik sigortasında üst limit sınırı yeniden düzenlendi
Bu haber 09 Kasım 2015 - 11:37 'de eklendi.

Araç sahiplerinin yakındığı araç trafik sigortalarındaki artışlar ve yoğun gelmeye başlayan şikayetler üzerine Şoförler ve Otomobilciler Odasını harekete geçirdi.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonunca ilgili Bakanlığa iletilen itirazlar neticesinde  ilgili bakanlık üst limiti olmayan Trafik Sigortası bedellerine araç cinsine göre yeni bir üst sınır limiti getirdi.
Mustafakemalpaşa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Vahit Girgin yaptığı açıklamada, “Oda üyelerimiz ve özellikle ticari araç sahiplerinden  gelen araç trafik sigortalarının çok kısa sürede çok yüksek bedellere çıktığı, üstelik her sigorta şirketinin ayrı ayrı ve çok farklı bedel talep ettiği yönündeki şikayetler odamızca Federasyona iletilmiş konunun takipçisi olan Federasyonumuzda ilgili bakanlığa konuyu ileterek ücretlerin makul seviyelere çekilmesi, her sigorta şirketinin dilediği bedel yerine ülkemiz yöreleri ve yöre şartları araçların model ve ekonomik değerleri gibi kriterlerle makul seviyelerde üst sınır tespiti yapılması talep edilmiştir.
İsteği ve yakınmaları haklı bulan Bakanlık hazine müsteşarlığınca araç trafik sigortaları hakkında yeni bir üst sınır düzenlemesi yaparak 28.10.2015 tarihinden itibaren düzenlenecek sigorta poliçelerinde üst sınırlar Kamyonlar için 6.000 TL, – Kamyonetler için 2.000 TL.- Minibüsler için 3.300 TL. – Sürücüsü dahil 18-30 arası koltuklu Otobüsler için 5.700 TL.- 31 koltuk ve üstü Otobüsler için 17.700 TL.- Taksiler için 5.400 TL. – Azami brüt prim tutarı belirlenmiştir. Bu rakamlara vergi, komisyon ve bunun gibi giderler dahil olacaktır.” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by