Mustafakemalpaşa Haber

At Arabaları Tarih Oldu

At Arabaları Tarih Oldu
Bu haber 01 Nisan 2016 - 19:20 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa’da at arabacılığı yapan vatandaşların atları, İlçe Emniyet müdürlüğü tarafından toplandı.

Bir süre önce alınan kararla ilçede at arabalarının trafiğe çıkması yasaklanmıştı. Yasağın uygulanmasıyla birlikte  vatandaşlar, boşta kalan ve ilçede trafiği alt üst eden atlarını imza karşılığı Emniyete teslim etti.

 

ÇAĞ DIŞI GÖRÜNTÜ TARİH OLDU
Vatandaşların yaşadığı Dere mahalleye giden İlçe Emniyet Müdür Erol Turhan, Bursa ve ilçeleri roman dernekleri federasyon başkanı Rahmi Tura ile birlikte atları teslim aldı.

Vatandaşların eğitim ve sosyal yaşamlarının iyileştirilmesi yönünde Kaymakamlıkla birlikte ciddi projeler yürütüldüğünü hatırlatan Turan, at arabalarının neden olduğu trafik sorununun sona erdiğini ve çağ dışı bir görüntünün tarihe karıştığını söyledi.

 

SORUNSUZ HALLEDİLDİ
Bursa ve ilçeleri Roman dernekleri federasyon başkanı Rahmi Tura, meselenin sorunsuz halledildiğini ve bu konuda duyarlı davranan vatandaşlara ayrıca teşekkür ettiğini söyledi.

Tura, “Uzun yıllardan beri ilçenin kanayan yarası sarıldı. Hem kötü koku ve görüntü, hem de ilçede trafik sorunu çıkaran at arabalarını ortadan kaldırdık. Boşta kalan onlarca at, çevrede başı boş geziyordu. Bir çok çiftçinin tarlasına girmeye başlamıştı. Bir çok konuda bize yardımcı olan emniyetimize teşekkür ediyoruz.”dedi.
İmza karşılığı teslim edilen atlar, bölgeye getirilen bir tıra dolduruldu. Toplanan atların, özel olarak hazırlanan küçük bir çiftlikte bakılacağı öğrenildi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by