Mustafakemalpaşa Haber

Restorasyonu tamamlandı, Atariye Cami yeniden ibadete açıldı!

Restorasyonu tamamlandı, Atariye Cami yeniden ibadete açıldı!
Bu haber 24 Şubat 2018 - 23:30 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa’da restorasyon çalışmaları tamamlanan 115 yıllık Atariye Cami yeniden ibadete açıldı.
Mustafakemalpaşa Atariye Mahallesi’nde bulunan ve 1903 yılından beri kullanılan tarihi cami, Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından baştan aşağı yenilendi.
150 kişilik cami, 8 ay süren restorasyon çalışmalarının ardından kılınan ilk cuma namazıyla ibadete açıldı.
Bursa Vakıflar Bölge Müdür Yardımcısı Haşmet Yahya Kartoğlu ile birlikte camide incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, tarihi eserin eski dokusuna uygun olarak tekrar ayağa kaldırıldığını söyledi.

631741697
Başkan Kurtulan; “ Bu eser, ecdadın yadigârı ve binlerce insanın alnının secdeye değdiği bir yer olarak günümüze kadar geldi. Uzun yıllar vatandaşımıza hizmet veren bu mübarek cami zaman içerisinde çeşitli onarımlar görmüştü. Son olarak yaz aylarında çok kapsamlı bir şekilde yenilenmesi için çalışmalar başlatıldı. Yüklenici firmanın titiz çalışması sonucu camimizin çatısından ahşap oymalarına, çevre düzenlemesinden halılarına kadar her bir ayrıntısı elden geçirildi. İhya edilen bu tarihi eser, cami cemaatine de büyük bir memnuniyet yaşattı. Başta Vakıflar Bölge Müdürlüğümüze ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ecdadımızın bize bıraktığı bu mirasa hep birlikte sahip çıkacağız ” dedi.

902983513

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by