Mustafakemalpaşa Haber

Atık su arıtma tesisi gün sayıyor

Atık su arıtma tesisi gün sayıyor
Bu haber 16 Şubat 2016 - 17:33 'de eklendi.

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, alt yapı ihtiyaçlarının başında gelen kanalizasyon ve atık su arıtma tesislerinin yapımı için düğmeye basıldığını söyledi.

Başkan Sadi Kurtulan, BUSKİ daire müdürleriyle ilçenin alt yapı sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda bir araya geldi. Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Dadak ve Enver Erdoğan’la birlikte BUSKİ Kanal Daire Başkanı Mesut Boz, BUSKİ Şebekeler Daire Başkanı Orhan Çağlayan, BUSKİ Mustafakemalpaşa Şube Müdürü Adnan Boykız ve teknik ekibin katıldığı toplantıda, arıtma tesisleri ve kanalizasyon inşaatı için görüşmelerde bulunuldu.
2016 yılı için Mustafakemalpaşa’ya ayrılan 23 milyon TL’lik BUSKİ bütçesinin çözüm odaklı yatırımlara harcanacağını söyleyen Başkan Sadi Kurtulan, başta atık su arıtma tesisleri ve yeni kanalizasyon terfi merkezleri kurularak, kanal ana kolektör inşaatına başlanacağını belirtti. ‘Alt yapı sorununu çözeceğiz’ Başkan Kurtulan; ” İlçemizin yıllardır başlıca sorununu alt yapı eksikliği oluşturuyor. Vatandaşlarımızın en büyük beklentisi de alt yapısı tamamlanmış sağlıklı bir Mustafakemalpaşa’da yaşamak. İçme suyu arıtma tesisleri, isale ve şebeke hatlarının rehabilitasyonu, yeni su depolarının inşaatı, atık su toplama şebekesi ve atık su terfi merkezlerinin yenilenmesi ile atık su arıtma tesisi, Mustafakemalpaşa’nın bugünden geleceğe ivedilikle çözümlenmesi gereken altyapı ihtiyaçları arasında yer alıyor. Yeni dönemle birlikte bu sorunu köklü bir çözüme kavuşturmak için BUSKİ ile koordineli bir şekilde çalışmaya başladık. Alt yapı eksiklikleri etap etap belirlenerek, projelendirildi. Merkez ve kırsal mahallerde acil düzeydeki alt yapı eksiklikleri tamamlanılıyor. Atık su arıtma tesisleri için de ihale sürecine girildi. Fevzidede Mahallesi Top Söğüt Mevkii’nde yapılacak olan bu tesislerin tamamlanmasıyla birlikte kanalizasyon atıkları kontrol altında, tek bir nokta da toplanacak. Ana kolektör hatları ile birlikte yeni kanalizasyon terfi binaları da bu çalışmalar esnasında kurulacak. Atariye, Fevzidede ve Hamzabey mahalleri için kanalizasyon ve yağmur suyu hattı inşaatı ise yakında başlayacak. Kapsamlı bir alt yapı hamlesini sağlıklı bir şekilde yürüterek yıllarca süren bu sorunu çözeceğiz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by