Mustafakemalpaşa Haber

Başkan Kurtulan’dan taşeron işçilere müjde

Başkan Kurtulan’dan taşeron işçilere müjde
Bu haber 23 Ocak 2018 - 10:20 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, belediye bünyesinde görev yapan taşeron işçilerle bir araya gelerek, KHK ile yayımlanan kadro düzenlenmesi hakkında bilgiler verdi.
Belediye Meclis Salonu’ndaki toplantıda konuşan Başkan Sadi Kurtulan, bakanlıklar nezdinde iki yıla yakın süren yeni düzenleme ile ilgili tüm hukuki ve finansman altyapının hazırlandığını, bundan sonraki süreçte tüm işçilerin belediye şirketi bünyesinde hizmet vererek, daimi personel statüsü elde edeceğini söyledi. ‘Şirketimizi kurduk, süreç işliyor’ Tüm taşeron işçilerin kadro sevincini paylaştığını dile getiren Başkan Kurtulan: “ Bu süreçte uzun bir yol kat edildi.

 

Son aşamada belediyemizin de şirketini kurarak bu geçişlerle ilgili engelleri ortadan kaldırdık. Bundan sonraki süreçte, mülakat ve prosedür işlemlerini ciddiyetle takip edeceğiz. Bu mutlu günün hayırlı olmasını diliyorum. İşçilerimizi kadroya kavuşturan, belediyeciliğin anayasasını yazan Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Kendisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı görevindeyken ülkemize yepyeni bir belediyecilik anlayışı kazandırmıştır. Şimdi onun meyvelerini alıyoruz ” dedi. ‘Bu aile ile iftihar ediyorum’ Türkiye’nin her alanda büyük atılımlar içinde olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, yüzölçümü olarak Bursa’nın en büyük ilçesi olan Mustafakemalpaşa’nın da önüne çıkan fırsatları en iyi şekilde değerlendirdiğini belirtti.

 
Başkan Sadi Kurtulan; “ Göreve geldiğimiz ilk günden beri Mustafakemalpaşa’ya yeni yatırımları kazandırma gayretindeyiz. OSB’deki yeni fabrikalarımızın, et entegre tesislerimizin sayısı giderek artıyor. Yaptığımız her işte daha büyük bir ciddiyet göstererek, işimizin hakkını vererek çalışalım. Ekmek çok kutsal bir değer. Mustafakemalpaşa Belediyesi büyük bir ailedir. Bugüne kadar belediyecilik hizmetlerinde yaptığımız tüm çalışmaları birlikte hayata geçirdik.

 

Yaşamın her alanında insanlar bizlerle iletişim içinde. Bu büyük bir imkândır. 9 yıl önceki Mustafakemalpaşa ile bugünkü arasında çok büyük farklar var. 2 yıl sonra daha da fark olacak. Gençlik Merkeziyle, köprüleriyle, yeni hayvan pazarı, altyapı ve sosyal tesisleri ile bu farkı hep birlikte göreceğiz. Bunlar belediyemizin büyük başarılarıdır. Bu büyük aile ile iftihar ediyorum. Bizler insanlarımızın vekâleti ile bu görevleri yürütüyoruz. Halkımızın bize verdiği desteğe layık olacağız. Yeni nesle daha güzel bir şehir bırakmak zorundayız. Yeni taşeron düzenlemesinin işçilerimize, ailelerine ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum ” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER