Mustafakemalpaşa Haber

Bu sefer Mustafakemalpaşa’ya kadın eli değecek gibi..

Mustafakemalpaşa’da kulisler hareketlendi. Ak Partide şimdiden aday adaylarının isimleri konuşulmaya başlandı.

Bu sefer Mustafakemalpaşa’ya kadın eli değecek gibi..
Bu haber 19 Eylül 2018 - 16:33 'de eklendi.

Yerel seçimler erken olur mu bilinmez ama Ak Partide şimdiden aday adaylarının isimleri konuşulmaya başlandı. Özellikle İlçelerde kulaktan kulağa başlayarak yüksek seslere ulaşan isimler duyuyoruz. Mustafakamalpaşa’ da durum farklı değil. Pek çok isim sızıyor kulislere.
Mevcut Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ ın üçüncü dönem isteği vatandaş nezdinde pek karşılık görmüyor izlenimi veriyor. Çeşitli platformlarda ciddi eleştiriler alıyor. Bu durum aday adayı sayısının da artmasına etken oluyor.

İlk aday adayı Sadi Kurtulan’ ın mevcut Meclis Üyesi listelerinde yer alan Kerim Akça olmuş. Sosyal paylaşım sitesindeki hesabından kendi beyanı ile açığa çıkmış aday adaylığı. Böyle bir açıklama şekli çevre tarafından trajikomik ve ciddiyetsiz bulunmamış değil duyumlara göre.

Ak Parti İlçe Başkanlığı görevinden istifası istenerek alındığı günden itibaren Belediye Başkanlığına aday adayı olacağını ifade eden diğer isim ise Sadettin Akkoyunlu’ ymuş. İlçe Ticaret Borsası Başkanlığını henüz beş aydır yürüttüğü bilgisini de paylaşmış olalım.

Diğer oda Başkanlarına bakacak olursak; Ticaret Odası eski Başkanı, yeni dönemde ise Başkanlıktan feragat ederek yeni Başkan Tekin Uzkınay’ ı destekleyerek Ticaret Odası Meclis Başkanı olan İbrahim Dırakman’ ın ismi ile de karşılaşıyoruz.

İlçe Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Şeref Erdoğan ise aday adaylığında diğer bir isim olarak ifade ediliyor. Yeni dönem Sanayi Kooperatif Başkanlığına seçilişinin henüz üç ay olduğu verilen bilgiler arasında. Sanayi sitesinin yollarından çevre düzenlemelerine kadar pek çok eksiğini dile getirenlerin sayısı oldukça fazla görünüyor.

Kapatılan eski Beldelerden Yalıntaş eski Belediye Başkanı Mahmut Ertuğrul için aday adayı olabilir deniliyor. Bu yönde çevresi tarafından baskı gördüğü söylentiler arasında.
2004 Yılında yine Sadi Kurtulan’ a karşı aday adayı çıkan ve Ak Partide aday gösterilmeyince 2004 yerel seçimlerine Demokrat Partiden aday olarak girip varlık gösteremeyen Nurettin Erbay’ ın tekrar bu dönemde Ak Partiden aday adayı olacağı da söyleniyor.

Bursa’ da yaşayan ve daha önceki dönem Kestel’ den aday adayı olan Dinçer Akyel’ in, kökeninin Mustafakemalpaşa’ lı olduğunu ifade ederek aday adayı olacağı bilgisini de aldık.

2014 Yerel seçimler sürecinde yine aday adayı olan ve önceki dönem hem Meclis üyesi hem de Kadın Kolları Başkanı görevlerini yapan Nuray Laçiner ise Başkanlığı zorlayacak önemli isimlerden deniliyor.

Yaklaşık dokuz sene Mustafakemalpaşa Belediyesinde Sadi Kurtulan döneminde Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yerine getiren ve emekliliğinin ardından bürokratlar cephesinin aday adayı olarak Mustafa Eren’ in ismini duyuyoruz.

Bu arada her ne kadar kendisinin bu konuda net bir talebi olmasa da, çevresinin talebi doğrultusunda İlçe Başkanı Mehmet Kanar’ ın ismi de gündemde. Elbette Ak Parti Genel Merkezinin bu durumlardaki teşkilat içi tavrı belirleyici olacaktır. Geçmiş dönemde gördüğümüz örneklerde, bu tarz adaylıkların Teşkilat için erozyon riski taşıması durumunda öncelik Teşkilat yapısının korunması olduğunu biliyoruz. Bu tavır ile istifa müsaadesi konusunda Genel Merkez kararları ile bu sorunlar ortadan kaldırılıyor.

Öne çıkan isimler şimdilik bunlar, ancak zaman içerisinde yeni isimlerinde eklenmesi ya da bu yarıştan çekilenlerin de olması elbette muhtemel görünüyor. Zira İlçe Başkanı ve yönetiminin destekleyecekleri adayın, Ak Parti teşkilatlarında aktif mesai harcamış bir kişi olması yönünde önceliklerinin olduğu yakın çevreleri tarafından ifade ediliyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER