Mustafakemalpaşa Haber

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden Şarbon Açıklaması!

Mustafakemalpaşa’da büyük panik yaşanmasına neden olan CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un şarbon iddiasına Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden açıklama geldi.

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden Şarbon Açıklaması!
Bu haber 12 Eylül 2018 - 23:50 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un, Mustafakemalpaşa’da 39 şarbon vakası olduğu iddiasına ilişkin bir açıklamada İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden geldi.

Olay gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre açıklamada “Bursa’da şuana kadar herhangi bir şarbon vakasına rastlanılmadığı belirtildi. Bursa il merkezi ve ilçelerinde vatandaşların getirdiği numunelerin de incelendiğini ifade eden İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, Vatandaşların getirdiği numunelerin yanı sıra müdürlük olarak ta çeşitli incelemelerde bulunduk. Yapılan tahliller negatif çıktı. Yani Bursa’da an itibari ile rastlanılan bir şarbon vakası yok, Şarbon nedeniyle herhangi bir vakanın gelmediğini de ifade eden İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, “Birkaç hayvan ölümü nedeniyle vatandaşlar paniğe kapılmış. Ancak müdürlüğe şuana kadar intikal eden bir vaka yok” denildi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER