Mustafakemalpaşa Haber

CHP Bursa Milletvekili Kayışoğlu: CHP’ye oy veren mahalleler, köyler cezalandırılıyor

Mustafakemalpaşa’ya gelerek ziyaretlerde bulunan CHP Bursa Milletvekili, TBMM Katip Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “CHP’li belediyelerin yönettiği ilçe ve illerde ayrımcılık yapılmıyor ancak aynı duyarlılığı AKP’lilerin yönettiği yerlerde görmüyoruz” dedi.

CHP Bursa Milletvekili Kayışoğlu: CHP’ye oy veren mahalleler, köyler cezalandırılıyor
Bu haber 05 Ocak 2018 - 19:04 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa’ya gelerek ziyaretlerde bulunan CHP Bursa Milletvekili, TBMM Katip Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “CHP’li belediyelerin yönettiği ilçe ve illerde ayrımcılık yapılmıyor ancak aynı duyarlılığı AKP’lilerin yönettiği yerlerde görmüyoruz” dedi.

 

CHP Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Tandoğan Kuru ile birlikte ilçede ziyaretlerde bulunan Altaca Kayışoğlu, “Bursa’da bizim yönettiğimiz ilçelerde belediye başkanlarımız CHP’ye az oy çıkan yerleri kesinlikle ihmal etmiyorlar. İhtiyaçlar doğrultusunda nereye ne gerekiyorsa onu belirli bir program dahilinde gündeme alıp, gereğini en hızlı bir şekilde yerine getiriyorlar. Oysa aynı duyarlılığı AKP’lilerin yönettiği yerlerde göremiyoruz” diye konuştu.

26168090

Cumhuriyet Halk Partisi’nin birinci parti çıktığı köyler ile mahallelerin ihmal edildiğini vurgulayan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Bu durumun somut örneklerinden birisi 7 Haziran, 1 Kasım ve 16 Nisan seçimlerinde AKP’ye isteği oyu vermeyen Mustafakemalpaşa’nın Garipçetekke ile Taşpınar mahalleridir.

26166675

Büyükşehir Yasası’yla mahalleye dönüşen bu eski köylere Mustafakemalpaşa Belediyesi de hizmet götürmede cimri davranıyor, devlet de. Köy okulunda sıra eksik, bahçesinde duvar yok, çocuklar mıcır kaplı top sahasında oynamak zorunda kalıyor.

haber-3-5a4f2449413c0

Garipçetekke’nin yolları köstebek yuvası, taş ocağı açılması için kapılarına kadar dayanılmış, köyün bitişiğinde kalan mesire alanı ve Garipçetekke Türbesi’ne ulaşmak isteyenler çamur deryasından adeta yüzerek geçmek zorunda kalıyorlar.

img-1067-5a4f24482153d

Mezarlıklarına bakım yapılmıyor, musalla taşları bile yıkılmak üzere. Mahalle muhtarının verdiği dilekçelere şu ana kadar bir yanıt verilmiş değil. Çocuklar için tek bir oyun alanı yok. Bu durum karşısında iyi niyetinizi sonuna kadar zorlamış olsanız bile bu ihmalin, bu terk edilmişliğin nedeni olarak somut, akla yatan bir neden maalesef bulamıyorsunuz. CHP’ye oy veren mahalleler, köyler cezalandırılıyor. Partizanlığın bu kadarına pes diyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER