Mustafakemalpaşa Haber

Çocuklara Çevre Bilinci Kazandırılıyor

Çocuklara Çevre Bilinci Kazandırılıyor
Bu haber 27 Aralık 2015 - 20:44 'de eklendi.

Büyükşehir Belediyesi, çevreye duyarlı hizmetleriyle dikkat çekerken, okullarda da çocuklara çevre bilinci kazandıran eğitimlerine aralıksız devam ediyor.

 

Okullarda gerçekleştirilen çevre eğitimi çalışmalarında geri kazanım, su kirliliği, hava kirliliği ve alınması gereken önlemler gibi birçok konu görsel materyallerle de destekli olarak Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı uzmanları tarafından aktarılıyor. Çalışmayla öğrencilerin çevre konusunda bilinçlenerek kalıcı davranış değişiklikleri kazanmalarına katkı sağlanıyor. Her yıl okullarda verilen çevre eğitimleri bu dönem de İlçemiz başta olmak üzere İnegöl, Yenişehir, Karacabey, Orhaneli, Yıldırım, Büyükorhan, Keles, İznik ve Orhangazi ilçelerindeki okullarda da devam ediyor.
Bu ilçelerdeki toplam 60 okula ulaşılması hedeflenen eğitimlerle bugüne kadar 15 okulda 500 öğrenciye ulaşıldı. Öğrencilere Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan ‘Çevre Temizliği’, ‘Geri Dönüşüm’, ‘Tohum Kitap, Oyun ve Oyun Pulu’ ile sırt çantaları da hediye edildi. Tohum Kitap kapağında bulunan domates, kırçiçeği ve çam ağacı tohumlarının ekimi de çocuklara uygulamalı olarak anlatıldı

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by