Mustafakemalpaşa Haber

Çok Maksatlı Çiftlik Aracı Görücüye Çıktı

Çok Maksatlı Çiftlik Aracı Görücüye Çıktı
Bu haber 15 Ekim 2015 - 10:41 'de eklendi.

Bursa Tarım Fuarı’nın yıldızı olan Fimaks, 40. yılında kendi üretimi olan Çok Amaçlı Çiftlik Aracı’nın 3 modelini de fuarda görücüye çıkardı.

Karacabey’deki fabrikasının yanı sıra geçtiğimiz yıl Mustafakemalpaşa OSB’deki ikinci fabrikasında da üretime başlayan Fimaks, her yıl olduğu gibi bu yılda Bursa Tarım Fuarı’nın yıldızı oldu. Bu yıl hem üretimde hem de satışta atak yapan ve ihracat yaptığı ülke sayısını 75’den 91’e çıkaran Fimaks, Bursa Tarım Fuarı’nda ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Her yıl aynı fuarda yeni bir ürününü katılımcıların beğenisine sunan Fimaks, 40. yılında kendi üretimi olan Çok Amaçlı Çiftlik Aracı, başta Filistin Tarım Bakanı Prof. Dr. Sufian A.S. Sultan olmak üzere tüm Bursa protokolünden de tam not aldı.

 

Fimaks AŞ’nin 800 metrekare alan üzerine kurulu olan dev standını ziyaret eden Filistin Tarım Bakanı Prof. Dr. Sufian A.S. Sultan, Bursa Vali Yardımcısı Mehmet Polat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murat Bertan, Çok Amaçlı Çiftlik Aracı hakkında Fimaks AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Atalay Çetin’den detaylı bilgi aldı. Çetin, geçtiğimiz yıl Türkiye’de ilk defa, tüm hayvan yemleme sürecini tek kişinin yapabilmesini sağlayan ‘kendi yürür yem karma makinesi’ni üreterek büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin işini kolaylaştırdıklarını belirterek, çiftçilere daha fazla fayda sağlamak adına bu yıl da Çok Amaçlı Çiftlik Aracı’nı üretmeye başladıklarını söyledi. Çok Amaçlı Çiftlik Aracı’nın çiftçiler açısından oldukça önemli bir araç olduğunu dile getiren Çetin, önümüzdeki dönemde bu aracın ihracatına yöneleceklerini vurguladı.

 

Firma olarak 2015 yılında üretime ve ihracata ağırlık verdiklerini de dile getiren Çetin, “İhracatımızı bu yıl açıldığımız Orta Amerika pazarı ile 5 kıta da 91 ülkeye çıkarıyoruz. Güney ve Orta Amerika ülkelerine yem karma ve silaj makinesi satışlarımız bulunuyor. Bu 2 makinede pazar liderliğimizi halen koruyoruz. Yem karma makinesi ürün grubunda Uruguay, Venezuela ve Bolivya’da pazar lideriyiz” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by