Mustafakemalpaşa Haber

Devlet hastanesinde doğum öncesi ve sonrasıyla ilgili grup terapileri devam ediyor

Devlet hastanesinde doğum öncesi ve sonrasıyla ilgili grup terapileri devam ediyor
Bu haber 26 Şubat 2020 - 11:05 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi bünyesinde Mayıs 2019 itibariyle başlayan ve her hafta Çarşamba günleri 09.15-10.30 saatleri arasında anne adaylarına yönelik, doğum öncesi ve sonrasıyla ilgili grup terapisi çalışmaları devam ediyor.

Konuyla ilgili olarak Psikolog Meltem Üner şöyle konuştu.
Doğum korkusuyla baş ederek, sağlıklı bir doğum gerçekleştirmek adına kişinin kendisini nasıl telkin edeceği, doğum anındaki kriz yönetimiyle daha kolay bir doğum gerçekleştireceğinin mümkün olduğu konuşulmaktadır.

Katılımcıların paylaşımlarıyla, gebelerin etkileşimleri artırılarak, evrensellik duygusu aşılanmakta ve empati kurmaları amaçlanmaktadır. Gebe okuluna gelen anne adaylarımızın istek, öneri ve talepleri dinlenmekte buna yönelik düzenlemeler yapılmaktadır.

Doğum sonrası psikolojisi üzerine konuşarak kişilerin lohusa depresyonuyla sağlıklı baş etme mekanizmaları geliştirmeleri amaçlanmaktadır. Bu süreçte anne adayının bebeğiyle güvenli bağlanma kurabilmesi için bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Grup terapisinden sonra yapılan kısa bir doğumhane ziyaretiyle, kişilerin doğumlarını gerçekleştirecekleri yeri görerek, doğumlarını planlamalarının doğumu kolaylaştırıcı bir faktör olduğuna dikkat çekilmektedir.

Anne-bebek dostu olan hastanemizde, anne adaylarının bebeklerine sağlıkla kavuşmaları için kurumumuzun üstüne düşen görev ve sorumluluklar özveriyle üstlenilmekte, patolojik boyutta problem yaşayan annelerimize özel bireysel psikoterapi seansları düzenlenmektedir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER