Mustafakemalpaşa Haber

Diyarbakır’daki Saldırıda yaralandı

Diyarbakır’daki Saldırıda yaralandı
Bu haber 14 Nisan 2016 - 20:18 'de eklendi.

Diyarbakır Hani ilçesindeki bomba yüklü tankerle düzenlenen hain saldırıda Mustafakemalpaşa Alaseydi Mahallesinden Jandarma Yüzbaşı Ersel EZEN’de yaralandı.

Diyarbakır’ın Hani İlçesi’nde önceki gece terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda 2 asker şehit olmuştu.

 

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde pazartesi akşamı 23.10’da İlçe Jandarma Komutanlığı’na bomba yüklü tankerle düzenlenen saldırıda yaralanan 39 askerin arasında Mustafakemalpaşa’ya bağlı Alaseydi Mahallesinden Hani ilçe jandarma komutanı Yüzbaşı Ersel Ezen’in de yaralandığı ortaya çıktı.

 

BİR GÖZÜNÜ KAYBEDEBİLİR

Hayati tehlikeyi atlatan Yüzbaşı Ezen’in patlama nedeniyle bir gözünü kaybetme riski taşıdığı öğrenildi. Yüzbaşı Ezen’in saldırı sırasında lojmanda bulunan 5 yaşındaki oğlunun yara almadan kurtulduğu, eşinin de sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

 

YARALI KOMUTAN ‘CASUSLUK’ DAVASINDA BERAAT ETMİŞTİ

Saldırıda yaralanan Hani İlçe Jandarma Komutanı Mustafakemalpaşa’lı Ersel Ezen’in, İzmir Askeri Casusluk Davası’nda yargılandığı ve beraat ettiği öğrenildi. 2015 Temmuz ayından beri İlçe Jandarma Komutanlığı yapan Yüzbaşı Ezen’in, karar duruşmasına görevini aksatmamak için gitmediği belirtildi.

 

‘VATAN HAİNİ’ DEDİKLERİ ASKER…

Kumpas davalardan mağdur olan bazı askerler, Yüzbaşı Ezen’in hastanede çekilmiş fotoğrafını sosyal medya hesaplarından paylaşarak, vatanı için kendini feda eden bir subayın yıllarca “casus”, “fuhuşçu” gibi suçlamalarla yargılanmasına isyan etti. Askerler paylaşımlarında “Vatan haini diye iftira atılan yüzbaşı vatanı için canını vermekten korkmuyor” dedi.

 

10 yıl istenmişti

Ezen, Nisan 2013’te başlayan İzmir Askerî Casusluk Davası’nda 49’u muvazzaf asker 357 sanıklı davada casusluk suçlamasıyla 10 yıla kadar hapis istemiyle tutuksuz yargılanmış ve tüm sanıklarla birlikte beraat etmişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by