DKAB ÖĞRETMEN GELİŞİMİ PROGRAMI (DÖGEP) 2020 ARALIK AYI TOPLANTISI YAPILDI.

13.01.2021
DKAB ÖĞRETMEN GELİŞİMİ PROGRAMI (DÖGEP) 2020 ARALIK AYI TOPLANTISI YAPILDI.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri çerçevesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla projelendirdiği DÖGEP, ARALIK ayı toplantısı şube müdürü Mehmet IŞIK başkanlığında telekonferans ile gerçekleştirildi. 

DÖGEP Eylem Planı doğrultusunda, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Dağ’ın konuşmacı olarak katıldığı “Öğretmenliğin Misyonu, milli, manevi ve evrensel sorumlulukları” konulu seminer 08.01.2021 tarihinde saat 20.00’de Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürü Mehmet Işık’ın moderatörlüğünde çevrimiçi platformda gerçekleştirildi.

Covid-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmayacak şekilde telekonferans ile düzenlenen toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa EFE, şube müdürü Mehmet IŞIK, ilçemiz okullarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri ve imam hatip liseleri meslek dersleri öğretmenleri katıldı. Şube müdürü Mehmet IŞIK’ın yönetiminde devam eden toplantının röportörlüğünü de İHL meslek dersleri öğretmeni ve müdür yardımcısı Ümit AYDIN yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe konuşmacı Doç. Dr. Ahmet Dağ’a ve katılımcılara teşekkür etti.

cof

     4 Oca 2021 Pzt 15:25 tarihinde

Mustafakemalpaşa Anaokulu Müdürlüğü’nün organizasyonu ile düzenlenen, kuruculuğunu Müdür Yardımcısı Cemile Muslu  ve Orhangazi 125.Yıl Anaokulu Müdür Yardımcısı Nurdoğan Çevik’in    yaptığı “Birlikte Daha Güçlüyüz “adlı e-Twinning projesi çalışmalara başladı.  Kardeş ülke Azerbaycan ile birlik beraberlik ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmek, Azerbaycan ve ülkemizin kültürel değerleri ,  gelenek ve görenekleri hakkında öğrencilerin bilgilendirilip iki kardeş ülke kültürlerini tanımalarını sağlamak için Webinarlarda tanışarak  gerek  resimlerle gerekse duygu ve düşüncelerini paylaşarak birlik beraberlik duygularıyla sorumluluk bilincini geliştirmek amaçlanmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda 27 Kasım Cuma günü Mustafakemalpaşa Anaokulu öğrencilerine iki ülke bayrakları tanıtılarak Azerbaycan’ın haklı mücadelesinde yanında olduğumuzu belirten etkinlikler çevrimiçi görüşmeleriyle gerçekleştirilmişti.  30.12.2020 Çarşamba günü Mustafakemalpaşa Anaokulu” Birlikte Daha Güçlüyüz” e-Twinning projesi kurucuları  proje ortağı Sanubar Gasimova ‘nın daveti üzerine Zoom Programı üzerinden Bakü’ye misafir oldu.

31 Aralık Dünya Azerbaycanlılar Günü için düzenlenen çevrimiçi etkinlikte, öğrencilerin yapmış olduğu etkinlikler,şiirler  ve  günün anlam ve önemini anlatan  slayt ile bilgilendirme yapıldı. Ülkenin tarihi hakkında da bilgiler verilen  çevrimiçi etkinliğe, okul müdürleri ve öğrenciler de katıldı.

Anaokulu müdürü Adil Esas ve proje kuruculuğunu yapan Müdür Yardımcısı Cemile Muslu, İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü ziyaret ederek ” Birlikte Daha Güçlüyüz” e-Twinning projesinin etkinlik süreçleri hakkında bilgilendirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Efe, kardeş ülke Azerbeycan’ın topraklarını işgalden kurtardığı günlerde Kardeş ülke Azerbeycan’dan seçilen okullarla yapılan bu projenin çok anlamlı olduğunu belirterek okul müdürü Adil Esas ve müdür yardımcısı Cemile Muslu’ya teşekkür etti.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.