Mustafakemalpaşa Haber

Dr. Vildan Özkocaman

Dr. Vildan Özkocaman
Bu haber 01 Eylül 2018 - 1:30 'de eklendi.

14.11.1967 tarihinde Bursa Mustafakemalpaşa’da doğmuştur. Dr. Vildan Özkocaman, 1990 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Mecburi hizmet görevini 1990-1993 yılları arasında Afyon SSK hastanesinde tamamlamıştır. 1993-1998 yılları arasında İç Hastalıkları uzmanlık eğitimini Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalında yapmıştır.

Yüksek Lisans Tez Başlığı ve Tez Danışmanı: İki farklı hücre ayırıcı ile toplanan trombositlerin flow sitometrik yöntemle saklama torbalarında kalma zamanının in vitro aktivasyon markırlarına etkisinin incelenmesi (Tez Danışmanı: Prof. Dr. Ahmet Tunalı) konusunda olmuştur.

1998-2002 yılları arasında da Hematoloji yan dal eğitimini Uzmanlık Tezi Başlığı ve Danışmanı: Akut lösemili hastalarda kantitatif in situ hibridizasyon yapılarak flow cytometri ile telomer uzunluğu ölçümü ve prognozla ilişkisi (Tez Danışmanı: Doç. Dr. Fahir Özkalemkaş) konusunda yapmış olup ve 2002-2007 arası yardımcı doçent dr olarak çalışmalarını Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Hematoloji Bilim Dalında sürdürmüştür.

2007-2008 de 1 yıl süre ile Kemik iliği transplantasyonu eğitimi almak üzere Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları ABD, Hematoloji Bilim Dalı, Kemik iliği nakil Ünitesinde çalışmıştır. Aralık 2007 de girdiği sınav ile doçent ünvanını almıştır.

Mayıs 2008 den bu yana Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Hematoloji bilim dalında Doçent Dr. olarak çalışmaktadır. Halen 2009 dan bu yana da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde İç Hastalıkları ABD, Hematoloji Bilim Dalı Kemik iliği nakli merkezi sorumlusu olarak görev almaktadır.

Dr. Vildan Özkocamanın SCI ve SCI expanded kapsamındaki dergilerde yayınlanan 47 çalışması vardır ve eserleri toplam 341 atıf almıştır. Dr. Vildan Özkocaman Türk Hematoloji Derneği Denetim ve Disiplin Kurul üyesidir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER