Mustafakemalpaşa Haber

Dünya Otizm Haftası etkinlikleri düzenledi

Dünya Otizm Haftası etkinlikleri düzenledi
Bu haber 08 Nisan 2016 - 11:36 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa İlçe Kaymakamlığı ‘ Elele Engelsiz Hayat’ Projesi Kapsamında Dünya Otizm Haftası etkinlikleri düzenledi.

Düzenlenen etkinliklere yoğun bir katılım gözlendi. Özel öğrenciler, hazırlandıkları etkinliklerde adeta vatandaşları büyüledi.

Dünya Otizm Haftası’nın engelli bireyler ve İlçe Halkı ile birlikte kutlanmasını amaçlayan etkinliklerde, engelli bireylerin sosyal statü sahibi olması, topluma tam katılımı, tüketici olmaktan çıkıp üretken olması ve bu durumun topluma benimsetilmesi hedefleniyor.

 

Bu prensiple hazırlanan projeler ile başta İbn-i Sina Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri olmak üzere diğer engelli bireylerin de katılımıyla engelli bireylerin hazırlamış oldukları ürün ve resim sergisi açıldı.

 

Açılışı Kaymakam Mustafa Masatlı yaptı.

 

Diğer yandan Belediye Düğün Salonu’na geçilerek ‘Otizm nedir?’ konulu video ve İbn-i Sina Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencilerinin Okulda yaptığı faaliyetler gösterildi. Otizmli öğrencilerin sergilediği Çanakkale Zaferi temalı gösteride Zaferi anlatan oratoryo da büyük başarı gösteren öğrenciler, kule yapıp bayrak açtılar. İzleyenleri büyüleyen bir dizi gösteri vatandaşlarca ayakta alkışlandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by