Mustafakemalpaşa Haber

Dünya Romanlar Günü kutlandı

Dünya Romanlar Günü kutlandı
Bu haber 12 Nisan 2016 - 14:23 'de eklendi.

‘’Dünya Romanlar Günü’’ İlçe Kapalı Spor Salonunda Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

Bu yılki kutlamalar Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı koordinasyonunda Roman Vatandaşlarla daha çok kaynaşmak amacıyla Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde birlikte yapılan programlar şeklinde yapıldı.

 

8 Nisan Dünya Romanlar Günü ile ilk etkinlik Mustafakemalpaşa Polis Gücü Futbol Takımı ile Roman Gücü Futbol Takımları arasında saat 15.00 de yapılan futbol müsabakası ile başladı.

Daha sonra saat:20:00’ de Mustafakemalpaşa İlçe Kapalı Spor Salonunda yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Bursa Romanlar Federasyonu Rami TURA, Başbakanımızın Danışmanı Metin ÖZÇERİ, Belediye Başkanı Sadi KURTULAN, ve İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI’nın konuşmalarıyla devam etti. Başbakanımızın Danışmanı Metin ÖZÇERİ konuşmasında ‘Roman Vatandaşların bu milletin asli unsurlarından olduğunu, Roman Vatandaşlarıyla ilgili Kaymakamlıkça yürütülen projelerin her yere örnek olması gerektiğini, bu çalışmalardan da dolayı İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI’ya çok teşekkür etti.

 

 

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa MASATLI yapmış olduğu konuşmasında; İnsanların doğduğu yeri ve doğduğu annesini seçme hakkına sahip olmadığı bunun İlahi bir takdir olduğu, önemli olanın kendisine, ailesine, topluma ve Devletine hayırlı iyi bir insan olması olduğunu, Bursa İlinde yaşadığı tespit edilen yaklaşık 34 bin Roman Vatandaşımızın 16 bininin Mustafakemalpaşa İlçesinde yaşadığını,

 

İlçeye geldiği günden itibaren Roman Vatandaşlarımızın sorunlarıyla yakından ilgilendiğini, gerek mahalle ziyaretleri gerek okul ziyaretleri, gerekse Roman vatandaşlarımız ile görüşerek onların sorunlarını dinleyip pek çok proje üretildiğini ve uygulamaya devam edildiğini amaçlarının Roman Vatandaşlarımızın sosyal, ekonomik ve eğitim anlamında normal hayata entegrasyonları olduğunu, Roman Vatandaşlarımızdan hiçbir zaman hain çıkmadığını ve çocuklarını askere merasimle gönderdiklerini belirterek Romanlar Gününü kutladı. Akabinde Roman Öğrenciler İstiklal Marşını çoşkulu bir şekilde okudular.Bursa Merkez ve İlçeleri Roman Federasyonu Başkanı Rahmi TURA; İlçemizde yaşayan Roman vatandaşlarımıza yapmış olduğu hizmetlerden dolayı İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI’ya plaket verdi.

 

 

İlçe Kaymakamlığınca açılan kurslarda eğitim gören öğrencilerin gösterileri, Tasavvuf Dinletisi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Roman Gücü Futbolcularının ödül töreni ve yarışmalarda dereceye girenlerin ödüllerinin verilmesi ile sonlandı. İlçe Kaymakamlığı koordinasyonunda, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Güner Şen PAMUKÇU İlk Öğretim Okulu Öğretmen ve Öğrencileri, Dere ve Yenidere Mahalle Muhtarları ve Bursa Merkez ve İlçeleri Federasyonu Başkanlığı katkılarıyla yapılan etkinlikler coşkulu bir şekilde kutlandı.

 
Yapılan kutlamalara İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI eşi Esra MASATLI. Sayın Başbakanımızın Danışmanı Metin ÖZÇERİ, İlçe Belediye Başkanı Sadi KURTULAN, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa ER, İlçe Emniyet Müdürü Erol TURAN eşi Canan TURAN, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Çağlar ÖZDEMİR eşi Filiz ÖZDEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE, Bursa Merkez ve İlçeleri Federasyon Başkanı Rahmi TURA, Daire Amirleri, Öğrenciler, Öğretmenler, Veliler, Davetliler ve Roman Vatandaşlar katıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by