Mustafakemalpaşa Haber

Elektronik Atıklar Toplanarak Geri Dönüşüme Gönderildi

Elektronik Atıklar Toplanarak Geri Dönüşüme Gönderildi
Bu haber 22 Ocak 2018 - 10:08 'de eklendi.

Yunus Emre İlkokulu’nda Elektronik Atıklar Toplanarak Geri Dönüşüme Gönderildi

Mustafakemalpaşa Yunus Emre İlkokulu’nda Eko Okullar Projesini Mahmut ÖZDEMİR ve Rasim BALABAN koordinatörlüğünde yürüten ve iki kez yeşil bayrak alarak çalışmalarını taçlandırdı. Okul 3.kez yeşil bayrak almak için yaptığı faaliyetleri arasında bu yıl bir yenisini ekledi.

 
Elektronik atıkların geri dönüşümü konusunda elektronik atıkları doğaya zarar vermeden bertaraf ederek hem temiz bir çevre oluşturmayı hem de ekonomiye katkı sağlamayı amaçlayan bir haftalık kampanya çerçevesinde; eski, kullanılmayan elektronik atıklar ücretsiz olarak toplandı. Toplanan atıklar arasında tabletten televizyona elektrik süpürgesinden diğer küçük ev aletlerine onlarca parça eşya lisanlı e-atık firmasına teslim edildi. Atıklar daha sonra kamyona yüklenerek geri dönüşüm için gönderildi.

 
2014 yılından bu yana Eko Okullar projesini yürüten Yunus Emre İlkokulu, sistematik ve düzenli bir toplama şekli ile her yıl yaklaşık 10 bin kilogram kâğıt, pet şişe, plastik, cam ve metal topladı. Ve yine her yıl 100 litre atık yağ ve 50 kilogram pil geri dönüşüme kazandırıldı.
Okulda geri dönüşüm artık kurumsallaşmış bir organizasyon haline gelmiş. Eko Okullar projesindeki çalışmalarla çevre kirlenmesinin önüne geçilmekle birlikte, doğal kaynak israfı önlenmiş ve ekonomiye katkı sağlandı.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by