Mustafakemalpaşa Haber

Gizemli Helikopter Polisi Alarma Geçirdi

Gizemli Helikopter Polisi Alarma Geçirdi
Bu haber 21 Temmuz 2016 - 16:32 'de eklendi.
mustafakemalpaşa satılık DAİRE

İlçenin üstünde dolaşan helikopteri gören vatandaşların 155 hattını araması üzerine teyakkuza geçen polis ekipleri, havadaki helikopteri takibe aldı.
Karacabey ilçesinde helikopter sesini duyan vatandaşlar 155 hattını aradı. Teyakkuza geçen polis, havadaki helikopteri takibe aldı.

Karacabey ilçesi’nden geçen bir helikopter paniğe neden oldu. Vatandaşlar 155 Polis imdat hattını kilitlerken, helikopter için ise polis ekiplerine önce uyarı ateşi açmaları, helikopterin durmaması halinde vurularak düşürülmesi talimatı verildi. Yapılan araştırmada helikopterin Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait olduğu belirlendi.

Karacabey ilçesi’nde dün akşam saat 20.20 sıralarında ilçe merkezi üzerinden geçen ve ışıkları yanan bir helikopter vatandaşlar arasında paniğe neden oldu. 155 Polis imdat hattını arayarak bilgi almak isteyen vatandaşlar hatları kilitledi. Kime ait olduğu belirlenemeyen helikopter için ise polis ekiplerine önce uyarı ateşi açmaları ve helikopterin durmaması halinde vurularak düşürülmesi talimatı verildi.

Bursa şehir yönüne giden helikopter için ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri durumu Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi. Yapılan araştırma sonucunda helikopterin Bursa Orman İşletmesi Müdürlüğü’ne ait olduğu ve Çanakkale’de saat 15.00 sıralarında meydana gelen bir orman yangınına müdahale ettikten sonra saat 20.20 sıralarında ilçe merkezinden Bursa’ya döndüğü anlaşıldı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SGHM), İstanbul’u da kapsayan Marmara bölgesinin bütün sivil hava araçlarının uçuşlarına kapatılması süresini 22 Temmuz’a kadar uzattığı öğrenildi. Yasak sadece İstanbul’u değil Tekirdağ, Yalova ve Bursa’yı kapsıyor. Bu yasak yolcu uçakları ile ambulans, yangın söndürme ve polis gibi devlet hava araçlarını kapsamıyor. –

KARACABEY İLÇESİNDE BİR HELİKOPTER POLİSİ ALARMA GEÇİRDİ. HELİKOPTER SESİNİ DUYAN VATANDAŞLARIN 155 HATTINI ARAMASI ÜZERİNE TEYAKKUZA GEÇEN POLİS EKİPLERİ, HAVADAKİ HELİKOPTERİ TAKİBE ALDI. (HALİL İBRAHİM TUNALI/BURSA-İHA)

helikopter-panige-sebep-oldu-8632427_o

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER