Gölde mahsur kalan kaçak avcılar cezadan kaçamadı

28.01.2021

Uluabat Gölü’nde izinsiz avlanırken teknelerinin yakıtı bitmesi sonucu mahsur kalan 3 avcı, jandarma ekiplerince kurtarıldı.

Gölde mahsur kalan kaçak avcılar cezadan kaçamadı

Uluabat Gölü’nde bindikleri teknenin yakıtının bitmesiyle mahsur kalan 3 kişi jandarma tarafından kurtarılırken, yapılan incelemede kaçak avlandıkları anlaşılan K.Y.(23), E.I. (18) ve M.I. (23) cezadan kaçamadı.

Edinilen bilgiye göre, Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Onaç Mahallesi’nden motorlu tekne ile Uluabat Gölüne avlanmak için açılan K.Y. (23), E.I.(18) ve M.I.(23) isimli şahıslar 112 ihbar hattına, Uluabat gölü üzerinde teknelerinin yakıtı bitmesi nedeniyle açıkta bilmedikleri bir noktada mahsur kaldıklarını, telefonlarının şarjının olmadığını ve yardım istediklerini söyleyerek ihbarda bulundu. O andan itibaren balıkçılarla irtibat kesildi.


Olayın ardından harekete geçen Bursa İl Jandarma Komutanlığı, kıyı kesiminde Mustafakemalpaşa asayiş ekipleriyle, göl üzerinde ise Nilüfer İlçe Jandarma Bot Tim Komutanlığı ile koordineli olarak arama başlattı.
Yaklaşık 1 saat süren aramaların ardından kayıkları sazlıkların arasına saplanmış 3 kişi bulunup asayiş botu ile kurtarılarak Eskikaraağaç mahallesi’nden karaya çıkarıldı.

Soğuktan titreyen balıkçılar önce 112 sağlık ekiplerine, daha sonra ailelerine teslim edildi. Kayık içerisinde bulunan (2) adet av tüfeği ve (3) adet vurulmuş ördek muhafaza altına alınarak, Bursa Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine teslim edilerek, ekipler tarafından şahıslara belgesiz, kotasız olarak ruhsatsız av yapmaktan toplam 6 bin lira idari para cezası uygulandı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.