Mustafakemalpaşa Haber

Güner Şenpamukçu’ya Kütüphane

Güner Şenpamukçu’ya Kütüphane
Bu haber 27 Aralık 2015 - 20:22 'de eklendi.

Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında “TUT ELİMDEN” adı verilen ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bütçesi karşılanan proje, Güner Şenpamukçu İlk ve Orta Okulunda eğitim gören 50 öğrencinin hedef grup olarak belirlenerek 2015-2016 eğitim-öğretim döneminin başında proje uygulanmaya başladı.

Proje kapsamında;
– Hedef grup proje çocuklarının ailelerine bilgilendirme-bilinçlendirme ziyaretleri,
– Öğrencilerin kendilerine ve çevrelerine yönelik zararlı alışkanlık ve davranışlardan uzak durmalarına dair güvenlik ile ilgili bilgilendirme seminerleri,
– Kitap okuma alışkanlığının sağlanması açısından bir rehber öğretmen eşliğinde hafta içi her gün okul saati dışında bir saat olmak üzere kitap okuma günleri,
– Roman vatandaşlardan meslek sahibi olmuş kişiler ile bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı kariyer günleri,
– Genel ahlak kurallarını pekiştirme günleri,
– Öğrencilere ve ailelerine yönelik erken evliliklerin zararları ve yasal sorumlulukları ile ilgili bilgilendirme seminerleri,
– Tarih bilincinin ve kardeşlik duygularının geliştirilmesi adına Çanakkale Şehitlik ve Bursa Arkeolojik Müzeler, Türbeler, Ulu Cami gezileri, etkinlikleri gerçekleştirilmiştir.
– Projenin geniş kitlelere duyurusunun sağlanabilmesi için 100 adet afiş, 1000 adet broşür, 5 adet pankart ile 2 adet roll up yaptırılmıştır.
– Hedef grup proje çocuklarına kıyafet, ayakkabı ve çantalı kırtasiye malzemesi verilmiştir.
– Gezi organizasyonlarına katılan öğrencilerin duygu ve düşüncelerini anlattıkları bir kompozisyon yarışması yapılmış ve her iki gezi sonucunda dereceye giren öğrencilere hediyeler verilmiştir.
– Güner Şenpamukçu İlk ve Orta Okuluna kütüphanesinin olmaması sebebi ile tüm malzemeleri olan Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeli ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı hikaye/roman kitaplarından oluşan 1000 kitaplı Şehit Komiser Yardımcısı Necdet PAMİR isimli kütüphane yaptırılmıştır.
Tut Elimden projemiz ile ilgili Güner Şenpamukçu İlk ve Orta Okulu idaresinden, velilerden ve çevreden olumlu tepkiler alınmış, öğrencilerin okula devamlılığının arttığı, topluma bakış açıları, erken evlilikler ile ilgili olumlu yönde düşüncelerinin değiştiği suç ortamlarından uzaklaştıkları gözlemlenmiştir. Bu nedenle Tut Elimden 2 projesi yapılması planlanmaktadır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by