Mustafakemalpaşa Haber

Hastane personeline Çevre ve Atık Yönetimi ile ilgili eğitim verildi

Hastane personeline Çevre ve Atık Yönetimi ile ilgili eğitim verildi
Bu haber 25 Kasım 2015 - 11:31 'de eklendi.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı, Çevre Birimi tarafından Hastane personeline Çevre ve Atık Yönetimi ile ilgili eğitim verildi.

Sağlık bakanlığının Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı Bursa kamu hastaneleri birliği genel sekreterliği çevre birimi personeli, İlçe devlet hastanesinde görev yapan personele Çevre ve atık yönetimi hakkında bir çok detay ve bilgi içeren bir eğitim semineri verdi.

Çevre kirliliğine neden olan yada olabilecek etkenlerin ortadan kaldırılmasına yönelik olarak verilen eğitimlerde, alınan tedbirlerin uygulanması üzerinde duruldu. Çevre yönetimi faaliyetlerinin belirlenmesi, koordine edilmesi ve yönetilmesinin de kapsayan eğitimlerde, hastanelerdeki, çevre ve atık yönetimi ile birlikte, hasta ve hasta yakınlarının da bu konu hakkında detaylı şekilde bilgilendirilmesini içeren biz dizi etkinlikler düzenlenmesi gerektiği konuşuldu.

Çevre yönetimi ile ilgili yönetmeliğin tüm gereklerinin yerine getirilmesi konusunda son derece hassas olduklarını vurgulayan hastane yönetimi, bu konudaki tüm danışmanlık hizmetlerinin ve acil eylem planlarının hazır olduğunun altını çizdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by