Mustafakemalpaşa Haber

Hükümet Konağında Sona Yaklaşıldı

Hükümet Konağında Sona Yaklaşıldı
Bu haber 06 Nisan 2016 - 16:48 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa’daki tüm resmi kurumları bir araya getirecek olan Hükümet Konağı inşaatında sona yaklaşıldı.

Adliyenin yeni binasına taşınmasıyla birlikte yıkılan eski Hükümet Konağı ve Adliye Binasının yerine yapılan yapılacak olan Hükümet konağı inşaatı hızla devam ediyor.
Eski binanın yıkımının ardından ihaleyi alan Atak İnşaat ve Özkeskin İnşaat firmaları tarafından geçen sene haziran ayında başlanan binanın, yapılan planlamaya göre 2017 yılı Mart ayında teslim edilmesi planlanıyordu. İnşaat firmalarının yetkilisi Yakup Karakaş binayı bu senenin Ağustos ayında teslim etmeyi planladıklarını açıkladı.

 
Atak İnşaat ve Özkeskin İnşaat Firmaları yetkilisi Yakup Karakaş yaptığı açıklamada ‘Mustafakemalpaşa İlçesine yakışan bir bina yapıyoruz. İnşaatımız süresince tüm kurum ve kuruluşlardan tam destek aldık. Bu sayede hızla inşaatımızı yaptık. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bizlerde yüklenici firma olarak bu projede kar amacı gütmeden, tüm malzemelerin en iyilerini kullanıyoruz. Sayın Valimizin isteği doğrultusunda, Mustafakemalpaşa’ya has bir doku olsun diye projede bir takım değişikliklere gidildi. Mustafakemalpaşa’nın patlatma mermer ürünleri binanın bazı bölgelerinde kullanılacak. Tüm ayrıntılar özenerek yapılıyor.’dedi.

 
10 bin 400 metrekarelik kullanım alanı olan, otopark dahil beş katlı yapılan binada İlçe Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Tarım Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü hizmet verecek. Binanın ana giriş kapısı Dereye doğru bakacak. Meydana bakan yan yüzünden de binaya giriş yapılabilecek. Binanın otopark girişi meydana bakan yüzün Cami tarafında olacak. Bina Osmanlı Mimarisini yansıtıp, geceleri ışıklandırma sağlanacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by