Mustafakemalpaşa Haber

İl Milli Eğitim Müdüründen İlçeye Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdüründen İlçeye Ziyaret
Bu haber 16 Ekim 2018 - 23:07 'de eklendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, 10 Ekim Çarşamba günü Mustafakemalpaşa’ya ziyaret gerçekleştirdi.

Öğretmenevinde düzenlenen Bursa merkez ve ilçeleri öğretmenevi müdürleri toplantısına iştirak ederek programına başlayan İl Milli Eğittim Müdürü Dülger daha sonra Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Şube Müdürleri ve okul müdürleriyle bir toplantı yaptı. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisiyle sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger konuşmasında; eğitimin bir süreç olduğu, eğitim çalışanlarından beklenenin de terakki olduğunu, bakanlığımızın her alanda, her seviyede tekâmül (olgunlaşma ) beklediğini, buna karşılık tekâmül sürecini doğru yönetebilmenin de her seviyedeki yöneticilerin üzerine sorumluluk yüklediğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “ Bizlerin öğretmen olarak en önemli hedefi, öğrencilerimizi vatanına, milletine bağlı ahlaklı ve işini iyi yapan kişiler olarak yetiştirmektir. 15 Ekim tarihinde yeni bir vizyon belgesi açıklanacak ve okullarda okul müdürü yerine okul lideri kavramı daha ön plana çıkacaktır. Çalışma arkadaşlarımızla, velilerimizle, öğrencilerimizle iletişim çok önemlidir. Okullarda yöneticilerin tanınması kabul edilmişliğin bir göstergesidir. Bu nedenle, mutlaka velilerle sık sık görüşmeler yapmalıyız. İnsanlarla aramızda bağ kurmanın en basit ve en kolay yolu onlarla selamlaşmaktır. Öğrencilerimizle selamlaşarak onlarla aramızdaki iletişimi kuvvetlendirebiliriz. Bizler; hedefleri olan bireyler olarak, 2053-2071 Türkiye’sinin inşa edilmesinde önemli bir rol almak istiyorsak bu şu anda bizim sınıflarımızda okuyan öğrencilerin iyi eğitilmesi sayesinde olacaktır. Bu sebeple; bizim ülke olarak güçlü bir hayalimiz, güçlü bir hedefimiz var. Bu hedefe ulaşmak için çok çalışmalıyız.
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen BUYÖN ve EPAS projeleri var. BUYÖN kapsamında yapılan atölye çalışmalarına katılmanın kişisel gelişime katkısı büyük olacaktır. Ayrıca Türkiye’de ilk defa ilimizde uygulanacak “Veri Madencisi Okullar” çalışması ile okullarımız da depolanan verilerle ileride oluşabilecek riskler önlenmeye çalışılacaktır.”
Toplantı bitiminde Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonunda incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ardından Halk Eğitim Merkezi Tezhib kursunu da ziyaret etti.
İl Milli Eğitim Müdürü, Belediye Başkanı Sayın Sadi Kurtulan ile öğretmenevinde görüştü ve İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı’yı da ziyaret ederek ilçeden ayrıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER