“İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUSTAFA EFE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI ÖNDERDİ”

16.09.2020
“İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUSTAFA EFE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI ÖNDERDİ”

Yeni bir eğitim ve öğretim yılına daha başlayacak olmanın heyecanını taşıyoruz. Bilindiği üzere Covid-19 salgını, tüm dünyada ve ülkemizde birçok alanda değişikliğe yol açtı. Eğitim ve öğretim alanında yapılan çalışmaların seyri de bu durumla birlikte değişim gösterdi. Yeni eğitim ve öğretim yılımıza da 31 Ağustos 2020 tarihi itibariyle uzaktan eğitimle başladık. Okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimiz için yüz yüze eğitimler 21 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Çocuklarımızın sağlığı bizim en hassas noktamız. Okullarımızdaki temizlik ve hijyen çalışmalarımızı da bu hassasiyetle titizlikle sürdürüyoruz. 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının başta çocuklarımız olmak üzere tüm Milli Eğitim Camiasına, siz değerli velilerimize, öğrencilerimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunun temel hedefleri doğrultusunda; öğrencilerimizi çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve ahlaki anlamda duyarlı nesiller olarak yetiştirmek temel gayemizdir.

Değerli öğretmenlerimiz,                                                                                                      

Salgın sürecinde fedakârca yaptığınız çalışmalar ve ihtiyaç duyulan her alanda, canla başla çalışarak görev şuuruyla verdiğiniz emekten dolayı sizleri kutluyorum. Geleceğimizin teminatı olan kıymetli çocuklarımızı sizlere gönül huzuruyla emanet ediyor ve bu konuda sizlere güveniyoruz.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yeni eğitim öğretim yılını sizlerle birlikte olamadan ama varlığınızı hissederek karşılıyoruz. İnanıyorum ki, sizleri sınıflarınızda göreceğimiz sağlıklı günlere en kısa sürede kavuşacağız. Uzaktan eğitimlerde evlerinizde kaldığınız bu süreyi iyi bir şeklide değerlendirmenizi ve öğretmenlerinizin rehberliğinde derslerinize gerekli hassasiyeti göstermenizi bekliyoruz.

Değerli Velilerimiz,

Bugün bize emanet ettiğiniz çocuklarımızın sizler için çok değerli olduğunu, onlar için çok büyük fedakârlıklar yaptığınızı biliyoruz. Bu süreçte, çocuklarımızın geleceği için siz değerli velilerimizin, idareci ve öğretmenlerimizle sürekli işbirliği içerisinde olmasını bekliyoruz. Öz değerlerine bağlı, kendisiyle barışık, mutlu, öz güveni gelişmiş ve mücadele etmekten yorulmayan bir nesil hazırlamada okul- aile işbirliğinin ne kadar önemli bir yer taşıdığını unutmayalım. Çocuklarımızı, sizlerin desteğiyle beraber yetiştireceğiz.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının, hayırlı bir yıl olmasını, yüce Allahtan temenni eder, sağlıklı, başarılı, huzurlu ve sorunsuz bir yıl olmasını dilerim.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.