Mustafakemalpaşa Haber

İlçe Milli Eğitim Müdüründen Mahalle Okullarına Ziyaret

Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe kırsaldaki mahallelerdeki okul ziyaretleri kapsamında Pazartesi günü Çaltılıbük İlkokulu/Ortaokulu ve Perşembe günü de Demireli İlkokulu/Ortaokulu´nu ziyaret etti.

İlçe Milli Eğitim Müdüründen Mahalle Okullarına Ziyaret
Bu haber 19 Ekim 2018 - 18:00 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe kırsal mahallelerdeki okul ziyaretleri kapsamında Çaltılıbük İlkokulu/Ortaokulu ve Demireli İlkokulu/Ortaokulu´nu ziyaret etti.

Anasınıfı ve 1. Sınıfların dersine girdi. Öğrencilerle tek tek ilgilendi. Daha sonra öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmasında: “Çaltılıbük İlkokulu/Ortaokulu´nun ilçedeki 14 taşıma merkezi okuldan biri olduğunu dolayısıyla öğrencilerin çok farklı mahallelerden (köylerden) taşınarak geldiğini ve bu durumun öğrencilerde “Farlılıkların bir arada yaşaması” kültürünü geliştirdiğini belirterek Taşıma merkezi okullarımızda görev yapan siz değerli öğretmenlerimizin yapmış oldukları görev zor, zor olduğu kadar da önemlidir. Taşın altına elinizi koyacağınıza ve görevlerinizi layıkıyla yerine getireceğinize olan inancımız tamdır. Görevlerinizde başarılar ve kolaylıklar dilerim.” dedi.

Demireli İlkokulu/Ortaokulu ziyaretinde ise “Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin merkezinde öğretmen vardır. Öğretmen varsa uygulamalar başarıya ulaşacaktır. Öğrenme ortamlarının öğrencilerimizin kişiliklerini geliştirici, soru sorabilecekleri ve kendilerini ifade edebilecekleri şekilde düzenlenmesinin önemini vurguladı. Ayrıca eğitim-öğretimin tamamlayıcı unsuru olarak anne-babaları (velileri) eğitim süreçlerine katmanın önemine işaret ederek, toplam öğrenci mevcudumuzun tek tek tüm velileri tanımamıza imkan verdiğini belirtti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER