ALTIN 462,08
DOLAR 7,7000
EURO 8,9978
BIST 1.103
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa 27 °C
Parçalı Bulutlu

İlçe Milli Eğitim Müdüründen TEOG açıklaması

26.04.2016
A+
A-
İlçe Milli Eğitim Müdüründen TEOG açıklaması

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe TEOG sınavı öncesinde bir açıklama yayınladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi. 2015-2016 Eğitim-öğretim yılının ikinci yarıyılında ikincisini yaptığımız ve 27-28 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştireceğimiz “Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş” kısa adıyla TEOG, sınavının asıl amacı, öğrencinin başarısını anlık bir performansa dayalı olarak değil, geniş bir zaman dilimine yayarak belirlemektir. . Sizler normal olarak okulunuzda, kendi sınıfınızda, arkadaşlarınızla yıl içerisinde derslerinizden olduğunuz yazılı yoklamanın bir benzeri olan sınavlara tabi tutulacaksınız. Bu sınavlardan alacağınız notlar ve okuldaki başarılarınızın da katılımı ile bir üst okullara yerleşmiş olacaksınız.
İlçe genelinde toplam 30 okulda 1370 öğrencinin katılacağı yaklaşık 150 personelin görev yapacağı TEOG sınavı saat 9.00- 12.00 satleri arası üç oturum şeklinde yapılacak sınavın gerçekleşeceği 30 okulda 27-28 Nisan tarihlerinde iki gün tatil olacak
Okullarımızda sizlere yardımcı olacak öğretmenlerimiz olacak ve onların sizlere vereceği tavsiyelere mutlaka uyunuz.
Ayrıca başarının tek göstergesi de sınav değildir. Öğrencilerimizin milli ve manevi değerlere sahip, ahlaklı ve donanımlı olarak vatanına milletine faydalı gençler olarak yetişmesi hepimizin arzusudur. Bu duygu ve düşüncelerle Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı’na (TEOG) girecek bütün öğrencilerimize bir kez daha başarılar diliyor, onların yetişmesinde büyük emeği geçen fedakar velilerimize ve değerli öğretmenlerimize de teşekkürlerimi sunuyorum.
ORTAK SINAVLAR HAKKINDA GENEL AÇIKLAMALAR
8’inci sınıflar için II. dönem Ortak Sınavları; 27 Nisan 2016 Çarşamba ve 28 Nisan 2016
Perşembe günleri yapılacaktır. Her sınav günü, üç ders yazılısı olmak üzere toplam iki oturumhâlinde ayrı ayrı saatlerde olacak şekilde yapılacaktır.
Her ders yazılısı için 20 (yirmi) soru sorulacak ve 40 (kırk) dakika süre verilecek olup dersyazılıları arası dinlenme süresi 30 (otuz) dakika olacaktır.
Ortak Sınavlarda A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere 4 (dört) çeşit kitapçık verilecektir.
Ortak Sınavlar aşağıdaki tablolarda belirtilen saatlere ve süreye dikkat edilerekuygulanacaktır.

27 NİSAN 2016 ÇARŞAMBA GÜNÜ DERS ADI VE SIRASI ORTAK SINAVLAR DERS YAZILILARI BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ SAATİ – SORU SAYISI – SÜRESİ
BAŞLAMA SAATİ BİTİŞ SAATİ SORU SAYISI SÜRESİ
1. Ders Yazılısı Türkçe 09.00 09.40 20 40 DAKİKA
2. Ders Yazılısı Matematik 10.10 10.50 20 40 DAKİKA
3. Ders Yazılısı Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi 11.20 12.00 20 40 DAKİKA 28 NİSAN 2016 PERŞEMBE GÜNÜ DERS ADI VE SIRASI ORTAK SINAVLAR DERS YAZILILARI BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ SAATİ – SORU SAYISI – SÜRESİ
BAŞLAMA SAATİ BİTİŞ SAATİ SORU SAYISI SÜRESİ
1. Ders Yazılısı
Fen ve Teknoloji 09.00 09.40 20 40 DAKİKA
2. Ders Yazılısı T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 10.10 10.50 20 40 DAKİKA
3. Ders Yazılısı Yabancı Dil 11.20 12.00 20 40 DAKİKA Her sorunun 4 (dört) seçeneği vardır. Bu seçeneklerden sadece bir tanesi doğru cevaptır.
Birden fazla cevap seçeneğinin işaretlenmesi hâlinde bu soruya verilen cevap, optikokuyucu tarafından yanlış cevap olarak değerlendirilecektir.
Öğrenciler, cevaplarını siyah yumuşak uçlu kurşun kalemle, soru kitapçığında yer alanaçıklamalarda ve cevap kâğıdında belirtilen örnekte olduğu gibi, yuvarlağın dışınataşırmadan cevap kâğıdında ilgili seçeneği bularak işaretleyeceklerdir.
Örnek işaretleme yapılmaması sebebiyle optik okuyucu tarafından okunamayanişaretlemelerde o soruya verilen cevap doğru olarak kabul edilmeyecektir.
Cevap kâğıdına işaretlenmeyen cevaplar değerlendirmeye alınmayacaktır.
Cevap kâğıdında bulunan “Bu alanda işaretleme yapmayınız.” kısmı hiçbir şekildeişaretlenmeyecektir.
Öğrenciler, yanlarında sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu,telsiz, radyo gibi iletişim araçları, bilgisayar özelliği taşıyan her türlü cihazlar ve saat fonksiyonudışında özellikleri bulunan saatler ile sınava girmeyecektir.
“Her dersin sınavı başladıktan sonra ilk 15 (on beş) dakika içinde gelen öğrencileri sınavaalınacak, ancak bu öğrencilere ek süre vermeyecektir.
Öğrencilerimiz, ders yazılı sınavı başladıktan sonra ilk 20 (yirmi) dakika sınav salonundançıkamayacak (sağlık durumu nedeni hariç), bu süre tamamlandıktan sonra talep eden öğrencinincevap kâğıdını gözetmen öğretmenlerce teslim alınarak öğrenci yoklama listesini silinmez kalem ile imzalatılacak ve sınavsalonundan çıkmasına izin verilecek.
Öğrencilerin, sorukitapçığı ve cevap kâğıdını beraberinde götürmesine izin verilmeyecek. Soru kitapçıkları talep eden öğrencilerimize 29 Nisan 2016 Cuma günü sınava girdikleri okul müdürlükleri tarafından verilecektir.
Öğrencilerimiz verilen kitapçık türü ile cevap kâğıdı’na ilgili alana kitapçık türü kodlamasını yapacaktır. Sınavlara girecek tüm öğrencilerimize başarılar; tüm öğretmenlerimize de görevlerinde hassasiyetler diliyorum.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık