Mustafakemalpaşa Haber

İlçede Kapsayıcı Eğitim-Yönetici Eğitimi Kursu Başladı

İlçede Kapsayıcı Eğitim-Yönetici Eğitimi Kursu Başladı
Bu haber 01 Kasım 2018 - 14:56 'de eklendi.

Milli Eğitim Bakanlığınca, UNICEF işbirliği ve Erciyes Üniversitesi koordinatörlüğünde, başta dezavantajlı çocuklar (özel eğitime muhtaç çocuklar, geçici koruma altındaki mülteci çocuklar, şiddete maruz kalmış çocuklar vb.) olmak üzere tüm çocuklara hizmet sunan eğitim personelinin kapasitesini güçlendirmeyi ve her çocuğun kaliteli kapsayıcı bir eğitime erişimini amaçlayan “Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi” programı doğrultusunda kapsayıcı eğitime yönelik mesleki gelişim eğitim programlarının geliştirilmesiyle hazırlanan 10 (on) farklı eğitim modülünün yöneticilere etkili bir şekilde aktarılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitici eğitimleri düzenleniyor.
Bu kapsamda; eğitici eğitimlerinin devamında ilçede görev yapan tüm yöneticilere 30 Ekim-02 Kasım 2018 tarihleri arasında Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim veriliyor.
İlçe okul ve kurumlarında görev yapan tüm yöneticilere yönelik olarak düzenlenen ve 40 saatlik, 4 gün sürecek kurs, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’nin açış konuşmasıyla başladı. Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe etkinliğin uygulamasıyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:
“Bu faaliyet; UNİCEF desteğiyle Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Yönetmeliği doğrultusunda mahalli bir faaliyet olarak düzenlenmiştir. Eğitim Görevlisi olarak hizmetiçi eğitim alan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Başyardımcısı Ahmet Deniz görevlendirilmiştir. Kursiyerlerin başarı değerlendirmesi, katılımcıların performans değerlendirmesinin yanı sıra geliştirecekleri ürün dosyası ile yapılacaktır. Başarı olanlara kurs belgesi verilecektir. Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu bu etkinliğin hayırlara vesile olmasını dilerim. Burada edineceğiniz deneyimleri okullarınızda en üst düzeyde kullanacağınıza olan inancım ile çalışmalarınızda başarılar dilerim.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by