Mustafakemalpaşa Haber

İlçede Sınav Sorunsuz Geçti

İlçede Sınav Sorunsuz Geçti
Bu haber 19 Mart 2016 - 17:54 'de eklendi.

Pazar günü yapılan ve ilk kez ilçemizde düzenlenen Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı sorunsuz bir şekilde gerçekleşti.

15 okulda, yaklaşık 2 bin 850 öğrenci sınava girdi. İlçemizde ilk kez yapılan sınavın sorunsuz bir şekilde tamamlanması için Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı İlçe Koordinasyon Kurulu oluşturuldu. Kurul Başkanlığını Kaymakam Mustafa Masatlı yönetirken, üyelikler ise İlçe Jandarma Bölük Komutanı Çağlar Özdemir ve İlçe Emniyet Müdürü Erol Turan’dan oluştu.
Sınavın sıkıntısız tamamlanabilmesi, öğrencilerin strese girmeden sınav olabilmeleri ve ailelerin de huzur içinde bekleyebilmeleri için gerekli önlemler, sınavdan çok önce alınmaya başlandı.

 

Gözlemci öğretmenlerin eğitilmesiyle başlayan süreç içerisinde, sınava girilecek okulların eksikliklerinin giderilmesi, kamera sistemi kurulması, gibi teknik alt yapılar hazırlanırken, bir yandan da, gürültü, korna sesi, gibi sınav süresince öğrencilerin dikkatini dağıtabilecek unsurların önlenmesine çalışıldı. Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı İlçe Koordinasyon Kurul üyeleri, sınav sabahı 15 okulu tek tek gezerek, elektrik su ve kamera sistemiyle ilgili bir eksiklik olup olmadığını kontrol ederken, sınava girecek öğrencilere başarılar diledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by