Mustafakemalpaşa Haber

İlköğretim haftası tören ve ziyaretlerle kutlandı

İlköğretim haftası tören ve ziyaretlerle kutlandı
Bu haber 15 Ekim 2015 - 8:11 'de eklendi.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlamaları, geçtiğimi gün ilçe protokolünün de katılımıyla kutlandı.

Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’nin Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başlayan kutlama programı, bazı okulların ziyaretleri ve öğrencilerle bir araya gelinmesiyle devam etti.

İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, İlçe belediye başkanı Sadi Kurtulan, İlçe Emniyet müdürü Erol Turhan ve kurum müdürleri ile öğretmen ve öğrencilerin de katıldığı programda bir konuşma yapan Mustafa Efe, Öğrencilere, öğretmenlere ve Velilere seslendi. Efe, öğrencilerin, hayata hazırlandığı okullarda, en iyi eğitim öğretimi almayı hak ettiklerini ve görevlerinin bunu sağlamk olduğunu ifade etti. Öğrencilere sadece sezon boyu değil hayat boyu başarılar dileyen Efe öğretmenlere de seslendi, “Değerli öğretmen arkadaşlarım,
Size emanet edilen bu yavrularımızı kendi çocuğunuzun nasıl bir eğitim görmesini istiyorsanız, aynı şekilde eğiteceğinizden kuşku duymuyoruz. Öğrencilerimizi eğitirken öncelikle kişilik sahibi, kendine güvenen, fikri hür, vicdanı hür olarak yetiştireceğinize inanıyor ve güveniyoruz.

Çağımızın en yeni araç ve gereçlerini kullanırken, aynı zamanda bizi biz yapan değerlerimizi de kazandırmalıyız.”dedi. Son olarak velilere seslenen Mustafa Efe, “Kıymetli veliler, Eğitim ve öğretimin en önemli unsurlarından biri de sizlersiniz. Çocuğumuzun iyi bir eğitim almasını istiyorsak, okulumuzla, öğretmenlerimizle sürekli iletişim halinde olmalıyız.

Okul ile aramızdaki mesafeyi kaldırmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim-öğretim yılının ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyor siz sevgili öğrencilerimize başarılı bir yıl geçirmenizi diliyorum.” dedi.

358563860

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by