Mustafakemalpaşa Haber

İnsanlık Ölmemiş

İnsanlık Ölmemiş
Bu haber 15 Ekim 2015 - 8:04 'de eklendi.

Roman vatandaştan örnek davranış

Mustafakemalpaşa’da içinde ziynet eşyaları ve nakit para bulunan bir çanta bulan roman vatandaş, çantayı sahibine ulaştırdı.
Arife günü yaşanan olayda, Roman vatandaşların yaşadığı Dere mahallede ikamet eden Olcay Karalı isimli roman bir vatandaş çarşıda gezerken yerde beyaz bir kadın çantası buldu. İçinde çok sayıda ziynet eşyası ile birlikte nakit paraların olduğunu gören Karalı, çantayı hemen İlçe emniyet müdürlüğüne bağlı Çarşı karakoluna götürdü. Polislerin yaptığı araştırmalar sonucu çantanın H. Beyza A’ya ait olduğu anlaşıldı.

Emniyete çağırılan Beyza A, çantayı bir anlık dalgınlıkla düşürdüğünü söyledi ve Olcay Karalı’ya örnek davranışı ve duyarlılığından dolayı teşekkür etti. Çantayı bulan duyarlı vatandaş Olcay Karalı çantayı sahibine polis merkezinde teslim etti.
Olcay Karalı, çantayı bulduğunda tereddüt etmeden polis merkezine getirdiğini söyledi Karalı, “Ekonomik durumum iyi değil ama bu durum, o çantayı sahibine ulaştırmama engel değildi. Allah herkese helal para nasip etsin”. Dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by