Mustafakemalpaşa Haber

İYİ Parti İlçe Başkanlığından Kamuoyuna Önemli Duyuru!

İYİ Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı İhsan KEÇECİ “Mustafakemalpaşa’da doğan veya Mustafakemalpaşa’da doyan herkesi birlik olmaya davet ediyorum.”

İYİ Parti İlçe Başkanlığından Kamuoyuna Önemli Duyuru!
Bu haber 14 Ocak 2018 - 21:02 'de eklendi.

İYİ Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkanlığı Kömürcükadı, Şapçı, Bahariye ve Akarca Mahallelerini (Köy) kapsayan siyanürle altın arama faaliyetlerine ilişkin bir kamuoyu duyurusu yayınladı.

İlçe Başkanı İhsan KEÇECİ “Çocuklarımıza ve torunlarımıza miras bırakacağımız bir Mustafakemalpaşa kalmayacak!” diyerek ilçedeki tüm siyasi parti başkanları ve STK temsilcilerine birlik olma çağrısında bulundu.

İYİ Parti İlçe Başkanlığı tarafından yayınlanan Kamuoyu duyurusunda şu ifadelere yer verildi.

İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞINDAN KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURU
KÖMÜRCÜKADI ŞAPÇI BAHARİYE VE AKARCA KÖYLERİNİ KAPSAYAN FAKAT İŞLEVSEL HALE GELİNCE TÜM MUSTAFAKEMALPAŞA’DA VE TARIM YAPILABİLEN ARAZİLERDE ÇEVRESEL FELAKETE YOL AÇACAK OLAN SİYANÜRLE ALTIN ARAMA FAALİYETLERİNE İYİ PARTİ MUSTAFAKEMALPAŞA BAŞKANLIĞI VE TEŞKİLATI OLARAK KARŞI OLDUĞUMUZU BEYAN EDERİZ.
MADEN SAHASI OLARAK DÜŞÜNÜLEN BÖLGE MUSTAFAKEMALPAŞA’NIN SU HAVZASI OLARAK TABİR EDİLEN YERDİR VE HATTA İLÇENİN İÇME SUYU İHTİYACINI KARŞILAYAN SARP DERE ARITMA TESİSLERİ DE BU BÖLGENİN İÇİNDE KALMAKTADIR.

YAKLAŞIK 40000 DEKAR ARAZİ

AYRICA BU PROJE İLE İLÇEMİZE ÇOK YAKIN OLAN BÖLGEDE TÜM ORMAN VARLIĞI SON BULACAKTIR.
ALTIN, ÇIKARILDIĞI BÖLGELERDE ÇEVRESEL FELAKETLER YOL AÇARKEN DÜNYACA ÜNLÜ GLOBAL ŞİRKETLERE PARA KAZANDIRAN BİR ARAÇTIR.
TÜM MUSTAFAKEMALPAŞA’YI OLUMSUZ ETKİLEYECEK OLAN BU SİYANÜRLE ALTIN ARAMA PROJESİNE SESSİZ KALMAK GELECEK NESİLLERİN HAKLARINI GASP ETMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR.
BU ARADA YILLARDIR İKTİDARIN HAREKETE GEÇİREMEDİĞİ KAPLICA TERMAL TESİSLER PROJESİ VE DOĞA SPORLARI TESİSLERİ ÇÖPE ATILACAKTIR DAHA ÖNCE TURİZM BÖLGESİ OLARAK İLAN EDİLEN BU BÖLGE AES MADENCİLİK FİRMASINA DEVREDİLMEK İSTENMEKTEDİR.
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PLAN VE İNCELEME KURULUNUN KARARI UYARINCA BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN PLAN DEĞİŞİKLİĞİ ASKIYA ÇIKARILMIŞTIR.
HATTA BU BÖLGEDEKİ TÜMBÜLDEK KAPLICALARI VE ORMANLIK ARAZİNİN YOK OLACAĞI BURSA BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE DİLE GETİRİLDİĞİNDE SAYIN BÜYÜKŞEHIR BELEDİYE BAŞKANI ALİ NUR AKTAŞ “NE YAPALIM O ZAMAN OYLATA GELSİNLER” GİBİLERİNDEN SAÇMA SAPAN VE FÜTURSUZCA BİR İFADE KULLANMIŞTIR.
BU BASIN AÇIKLAMASI İLE MUSTAFAKEMALPAŞA’DA BULUNAN BÜTÜN SİYASİ PARTİLERE SESLENİYORUM “HEPİMİZİN HEDEFİ DAHA YAŞANABİLİR DAHA ZENGİN BİR MUSTAFAKEMALPAŞA İSE GELİN BU SİYANÜRLE ALTIN ARAMA PROJESİNE HEP BERABER KARŞI ÇIKALIM.

AYRICA MUSTAFAKEMALPAŞA’DA DOĞAN VEYA MUSTAFAKEMALPAŞA’DA DOYAN HERKESİ DE BU KONUDA BİRLİK OLMAYA DAVET EDİYORUM. YOKSA ÇOCUKLARIMIZA VE TORUNLARIMIZA MİRAS BIRAKACAĞIMIZ BİR MUSTAFAKEMALPAŞA KALMAYACAK!”
KAMUOYUNA DUYURULUR!
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞI ADINA
İLÇE BAŞKANI İHSAN KEÇECİ

26731459_214026372500110_5325250000097154763_n

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by