Mustafakemalpaşa Haber

Kaymakamlıktan “Müzikle Okullar Hayat Bulsun” Projesi

Kaymakamlıktan “Müzikle Okullar Hayat Bulsun” Projesi
Bu haber 10 Kasım 2015 - 20:59 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından “Müzikle Okullar Hayat Bulsun” adlı proje hazırlandı.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı,’nın verdiği bilgiye göre: Bu proje ile Mustafakemalpaşa Güner Şenpamukçu İlkokulu/Ortaokulu’ nda kayıtlı olup sürekli devamsızlık yapan öğrencilerin okula devamlılığının sağlanması ve okula gelen öğrencilerin de bu davranışlarını pekiştirerek kalıcı hale getirmesinin amaçlandığı belirtildi.

 
Öğrencilerin, temel müzik ve enstrüman eğitimi ile sevilip takdir edilmelerini, hayatlarındaki farklı zorlukları göğüsleyebilecek öz güvene sahip olmaları, grup çalışması ve işbirliğinin önemini kavrayarak sağlıklı ve güvenli toplumun inşasına katkıda bulunmaları, toplum içerisinde statü kazanmalarının sağlanması, faydalı alışkanlıklar edinerek örnek rol-modeller ile özdeşleşmeleri, kültürel genlerine uygun olarak enstrüman öğrenmeleri ve meslek sahibi olmaları için; öğrencilerin ilgileri doğrultusunda istedikleri enstrümana yönelmeleri ve bu konuda profesyonel eğitim almaları için çeşitli enstrümanların bulunduğu sürekli eğitim veren müzik sınıfları oluşturulmasının amaçlandığı açıklandı.

 
Yapılan açıklamada, “Uygulayacağımız bu projede, çocuklara temelde vermeye çalıştığımız öz güven, aidiyet ve değer duygusunu daha önce uygulanan diğer projelerde denenen yöntemlerden farklı olarak müziğin diliyle kazandırmayı hedefliyoruz. Projenin bu ayağı ile öğrencileri kültürel genlerine bağlı olarak ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda müzik enstrümanlarına yönlendirmeyi, devamsızlık sorunu nedeniyle derslere yeterince devam edemeyen, zaman zaman da ders düzenini olumsuz etkileyen öğrencilerin davranışlarının düzeltilmesini sağlamayı, eğitimli olarak müzik eğitimi vermeyi, eğitim sonunda mesleki vizyonun gelişmesi; sağlanacak nitelik artışıyla kişilerin ilerleyen hayatlarında da tercih edilmelerini sağlamak, dolayısıyla yetişkin dönemlerinde ekonomik kazanç sağlamalarına destek olmayı, öğrencilerimize verilen eğitim sonucu kazanılan tecrübenin hayatları boyunca yol arkadaşlığı etmesi diğer hedeflerimizdir. Bu hedefimizi sürdürülebilir bir şekilde gerçekleştirebilmek için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ve Güner Şenpamukçu Okul Müdürlüğü ile işbirliği yapacaktır. Bu kurumlarımız, öğrencilerin sosyal hayata dahil olmaları, yıl sonu gösterileri ve diğer etkinlikler ile kendilerini ve çalışmalarını sergileme fırsatına sahip olmalarını sağlayacaklardır. Kendisine güvenen, hedefler koyabilen, sosyal hayata entegre olan, ailesine, topluma ve Devlete faydalı bireyler yetiştirmek en büyük gayemizdir.”denildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by