Mustafakemalpaşa Haber

Kaymakamlıktan roman öğrencilere desktek

Kaymakamlıktan roman öğrencilere desktek
Bu haber 23 Ekim 2015 - 9:04 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı, roman öğrencilerin okula devamlılığını sağlamak amacıyla giysi yardımında bulundu.

 

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığına bağlı Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı aracılığı ile başlatılan ve Güner Şenpamukçu İlk/ortaokulunda öğrenim gören roman öğrencilerin okula devamlılığının sağlanmasını amaçlayan proje sürüyor.

 

Proje kapsamında okul bahçesinde öğrencilerin sevdiği çeşitli gıdalar dağıtan Kaymakam Mustafa Masatlı, bu kez LC Waikiki Mağazacılık hizmetleri A.Ş.’den ücretsiz temin edilen kıyafet ve ayakkabıları dağıttı.

Okulda öğrenim gören Bin roman öğrencinin tamamının beden ölçüleri ve ayakkabı numaraları alındı. İlk etapta dağıtımın yapıldığı gün okula gelen ve devamsızlık yapmayan öğrencilere verilen giysiler, daha sonra o gün okulda olmayan ve dağıtımı duyarak okula gelen öğrencilere de veriliyor.

 

“ESAS OLAN EĞİTİM VE DEVAMLILIK”
Kaymakam Mustafa Masatlı, projedeki asıl amacın okuldaki yüksek devamsızlık oranını düşürmek ve roman öğrencilerin eğitimlerini eksiksiz almalarını sağlamak olduğunu söyledi. Masatlı, “İlçemiz Güner Şenpamukçu İlk ve Ortaokulu’nda ekonomik durumu iyi olmayan ve sürekli devamsızlık yapan öğrencilerin okula devamlılığının sağlanması, okula gelen öğrencilerin de bu davranışlarını pekiştirerek kalıcı hale getirmesi ve ailelerin maddi yetersizliklerden dolayı çocuğunu okula göndermek istememesi olgusunun kırılması amaçlıyoruz.

 

Eğitim ve öğretim hayatına katacağımız her bir öğrenci ile kendisine, ailesine, toplumuna ve Devletine faydalı bireylerin yetişmesi en büyük hedeflerimizdir.” dedi.

 

TÜM PROTOKOL PROJEYİ ÖNEMSİYOR
Gerçekleştirilen projeye ve giysi dağıtım programına; ilçe protokolü de önemli bir destek sağladı. Programda, Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Er, İlçe Emniyet Müdürü Erol Turan, Askerlik Şube Başkanı Personel Yüzbaşı Mehmet Böberci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Sosyal yardımlaşama ve dayanışma vakfı Müdürü Semra Aslan ve çok sayıda veli hazır bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by