Mustafakemalpaşa Haber

Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu

Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu
Bu haber 16 Şubat 2016 - 18:18 'de eklendi.

Ak Parti ilçe başkanlığı ve bazı vatandaşlar, hakaret iddiasıyla, CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Önceki gün adliye önünde bir basın açıklaması yaparak Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirten Ak Parti ilçe başkanı Sadettin Akkoyunlu, yaptıkları şikayeti yazılı bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu. Ak parti ilçe yönetimi ve AK partiye oy veren çok sayıda vatandaşın imzasını taşıyan basın açılamasında Kemal Kılıçdaoğlu’nun “diktatörlük” söyleminin büyük hakaret olduğu belirtiliyor. Açıklamada; “91 yıllık Cumhuriyet tarihimizde, 2000 yıllık Türk tarihinde ilk kez Devletin başındaki bir isim Milletimizin sandık başına gidip, tercih yapmasıyla yani doğrudan doğruya vatandaşların kendi tercihleri ile belirlenmiştir. Yargı denetiminde gerçekleştirilen gizli oy-açık tasnif ilkelerinin benimsendiği demokratik bir seçim sonucunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından % 52 oyla doğrudan seçilen ilk Cumhurbaşkanı sıfatına sahip olan ve temel hak ve hürriyetler ile demokrasimizin gelişmesi doğrultusunda sayısız reformların mimarı olan, ayrıca milyonlarca kişi tarafından sevilen
Sn. Cumhurbaşkanımızın diktatörlükle itham edilmesinin ne kadar yersiz olduğu izahtan uzaktır.Bu ifade sadece Sn. Cumhurbaşkanımıza dönük bir saldın ve hakaret değil, verdikleri oylarla kendisini bu makama layık gören bizlere ve milyonlarca vatandaşımıza da yapılmış açık bir hakarettir. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, en temel anayasa hakkımız olan seçme özgürlüğümüzü kullanarak Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermiş bir vatandaşlar olarak, tarafımıza da yöneltildiği bir gerçektir. Şikayet olunan bu ithamlar, Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a onu seven ve ona oy veren biz vatandaşlara yönelik ağır bir hakarettir. Bu sebeple CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan şikayetçiyiz.”ifadeleri yer aldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by