Mustafakemalpaşa Haber

Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taşındı

Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taşındı
Bu haber 20 Kasım 2015 - 11:01 'de eklendi.

Geçtiğimiz öğretim yılında Anadolu İmam Hatip Lisesi binasında sabahçı öğlenci uygulamasıyla eğitim öğretime başlayan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, geçici olarak eğitim öğretim göreceği yeni bir binaya taşındı.

 

Barış Mahallesinde Temel Eğitim Binası olarak yapılan binaya geçen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, kendi adına yapılan asıl binasına taşınıncaya kadar bu binada eğitim öğretime devam edecek. Okulun Kurucu müdürlüğünü yapan Mehmet Işık, 2015-2016 eğitim öğretim yılı başından itibaren yeniden okul müdürü olarak görevlendirildi.

 
Geçtiğimiz Pazartesi günü, yeni binadaki ilk bayrak merasimine İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’ de katılarak velilere ve öğrencilere hitaben bir konuşma yaptı.

Milli Eğitim Mustafa Efe, konuşmasında inşaat ile ilgili süreci özetleyerek; yarım kalan temel eğitim okulu inşaatının tamamlandığını, sabahçı öğlenci uygulama yapmasına rağmen Anadolu İmam Hatip Lisesi binasının yetersiz kaldığını ve bu sebeple de temel eğitim binası olarak yapılan bu binanın yeni okul inşaatı tamamlanıncaya kadar, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne tahsis edildiğini ifade etti.

 

Ayrıca binanın tamamlanması sürecinde İlçe kaymakamımızın konuyla yakından ilgilendiğini ve binanın tamamlanması sürecinde önemli katkılarının olduğunu ifade eden Efe, eğitim öğretim ile ilgili konulara da değinerek, hayırlı olması ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmeleri temennisiyle sözlerine son verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by