Mustafakemalpaşa Haber

Madeni Eşya Odası İkinci Kursunu Açtı

Madeni Eşya Odası İkinci Kursunu Açtı
Bu haber 26 Ekim 2018 - 15:36 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa’da ticaretin canlanması ve işsizliğin önüne geçilebilmesi amacıyla yeni iş yeri açacak girişimcilerin uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlamaları ardından kendi iş yerlerini kurmaları ve yeni işyeri açacak girişimcilerin kuracakları işlerde hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak olan KOSGEB destekli girişimcilik eğitimi Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odasında gerçekleşti.

 

Madeni Eşya Esnaf Odası Salonunda ikincisi başlayan ve ücretsiz olan kursun Madeni Eşya Esnaf Odası Yönetimi, ile kurs görecek girişimci adayları katıldı. İşini kurmak isteyenlere bu konuda destek verilecek olup eğitimi tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan girişimci adaylarına kuracakları işletmeleri adına hazırlayacakları projelerin Bursa KOSGEB il müdürlüğü tarafından onaylanması ile KOSGEB girişimcilik desteğinden faydalanabileceklerdir. “Yeni İstihdamlar Yaratmak İçin Elimizi Taşın Altına Koyuyoruz”
Mustafakemalpaşa’da sağlıklı bir ekonomik yapı içerisinde yeni iş alanları açacak, inovatif ürün ve hizmetlerle ekonomiyi canlandıracak, finansal yapısı güçlü, kurumsallaşmış KOBİ’lere ihtiyaç duyulduğunu belirten Madeni Eşya Yönetim Kurulu Başkanı Önder Aydın “Sosyal ve ekonomik anlamda son derece hayati işlevleri yerine getiren girişimcilerin desteklenmesi, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, İlçemizin ekonomisini canlandıracağı gibi istihdama katkı sağlayacaktır. Bölgemizde girişimciliğin yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında Madeni Eşya Odamız, İş-kur Müdürlüğü ve KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Odamızda gerçekleştirilen ‘uygulamalı girişimcilik eğitimine başlamış bulunmaktayız.

 

Bu eğitimler yeni işyerlerinin açılmasına ve yeni istihdam alanları oluşmasına katkı sağlamaktadır. Girişimcilik Türkiye’mizin 2023 hedeflerine ulaşmasında ana anahtar rol üstlenmektedir.
Bizde Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Odası olarak girişimciliğe destek vermek amacıyla İlçemizde girişimciliği çoğaltmak, yeni iş yerleri açmak, yeni istihdamlar yaratmak amaçlı elimizi taşın altına koyarak İş-Kur, KOSGEB’i de yanımıza alarak birlikte omuz omuza bu çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Buradan beklentimiz, yeni girişimler, yeni buluşlar, yeni icraatlar ve farklı işler konusunda yapacağınız her türlü yatırımlar Türkiye ekonomisine katkı sağlayacaktır. Yüzlerce, binlerce insana iş sağlayacaksınız. Hepiniz için yeni iş dünyasında başarılar diliyorum. Zorlu bir yol ama bu bugün burada ilk adımı atmış bulunuyorsunuz. Yolunuz açık olsun” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER