Mustafakemalpaşa Haber

Madeni Eşya Ustaları Okul Müdürleri ile Buluşturdu

Madeni Eşya Ustaları Okul Müdürleri ile Buluşturdu
Bu haber 21 Mart 2016 - 18:03 'de eklendi.

Madeni Eşya Ustaları Okul Müdürleri ile Buluşturdu

Madeni Eşya Oda Başkanı Önder Aydın, Esnafların elaman sıkınısını gidermek ve ilçenin sorunu olan işsizliği gidermek için Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksek Okulu ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürleri ile esnaflar bir araya geldi. Cuma akşamı Esnaf Odaları binası toplantı salonunda saat 20:00 de Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksek okulu Müdür yardımcısı Ögr. Gör. Serkan Abiş, Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Kasım Kurun, Müdür Baş Yardımcısı Emin Arıkan, Müdür Yardımcısı Cihan Baldan’ın katılımları ve Madeni Eşya üyelerinin katılımı ile yapıldı.

 
Toplantıda Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Kasım Kurun okul olarak büyük bir gelişim gösterdiklerini öğrencilerinin başarı grafiğinin yükseldiğini ve daha da yukarılara taşımak ve okul bittikten sonrada öğrencilerinin iş kariyerlerinin olumlu olması için herkesin taşın altına elini sokmasını ve uyumlu bir şekilde istişarelerin olması için her kesime kapılarının açık olduğunu dile getirdi. Soru ve cevap şeklinde geçen toplantıda esnaflar sorunlarını dile getirdi. Okul müdürleri cevapladı.

 
Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksek okulu Müdür yardımcısı Ögr. Gör. Serkan Abiş ise ilçeye müjdeli haberlerle konuşmaya başladı. Abiş“İlçeye bir üniversite daha gelmesi için çalışıyoruz. Bizim hep beraber birlik olmamız lazım ilçeye bir fakülte kazandırsak en az yirmibin otuzbin civarı olması buda beraberinde ilçeye katkı sağlayacak. Okul öğrencilerinin ilçede staj yapması onlara gereken özenin gösterilmesi olumlu olacaktır. Okul olarak öğrencilerin önüne bizler gidebilecekleri işyerlerini belirleriz onlarda diledikleri yerlerde çalışarak kendilerini geliştirirler. Okuldaki bölümlerin değerini bilmeliyiz ilçe olarak eksikleri gidermeliyiz.

 

Bu toplantıların devam etmesi ilçe için hayırlı olacaktır.”dedi Başkan Önder Aydın, “Esnafımız sadece ekonomik alanda değil, sosyal ve kültürel hayatımızda da önemli işlevlere sahiptir. Yanında çalıştırdıkları stajer ve çırak öğrencilere sadece öğretmenlik değil ağabeylik, babalık yapmaktadır. Esnafımıza yapılacak basit katkılar sayesinde esnafımız daha rahat istihdam sağlayacaktır. SSK pirimlerinin desteklenmesi, İşkur kuslarında SSK’lı personel aranmaması gibi küçük girişimler sayesinde hem istihdam artması hem de esnafımıza eleman kazandırılması sağlana bilir. Ben bu programa katılan değerli hocalarımıza, değerli esnafımıza ve basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bunun gibi daha birçok etkinlikte de duyarlı olmaya çağırıyorum saygılar sunarım.”dedi.

Önder Aydın

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by