Mustafakemalpaşa Haber

Mahallelere 400 çöp konteynırı

Mahallelere 400 çöp konteynırı
Bu haber 15 Ekim 2015 - 10:34 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi, merkez ve kırsal mahallelerdeki çöplerin çevre kirliliğine neden olmadan toplanabilmesi için 400 adet konteynır alımı yaptı.

Çöp transfer istasyonu, seyyar çöp kovaları, cam ve atık yağ geri dönüşüm noktalarıyla sağlıklı ve temiz bir kent için çalışmalarını sürdüren Belediye, muhtarların talepleri doğrultusunda mahallelerin çöp konteynır eksikliklerini gidermek için harekete geçti. Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, 131 mahalle ile Bursa’da hizmet alanı en geniş ilçelerin başında gelen Mustafakemalpaşa’da Büyükşehir Yasası’nın yürürlüğe girdiği tarihten bu yana köy vasfından mahalleye dönüşen kırsal bölgelere 1020 adet çöp konteynırı yerleştirildiğini söyledi. ‘Temizlik filosu genişliyor’ Çevre kirliliğini ortadan kaldırmak için gerekli tüm hassasiyeti gösterdiklerini belirten Başkan Kurtulan, alımı yeni yapılan 400 adet çöp konteynırını ihtiyaç duyulan mahallelere ulaştırmaya başladıklarını dile getirdi.
Başkan Kurtulan; ” Vatandaşlarımızın sağlıklı ve temiz bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmelerini her zaman önceliklerimiz arasına aldık. Bu doğrultuda, Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün her türlü ekipman filosunu teknolojik araçlarla da destekleyerek, genişletiyoruz. Merkez ve kırsal mahallelerin temizliği için tüm imkanlarımızı seferber ediyor, çöplerin zamanında toplanmasına, eskiyen ve yıpranan konteynırların değiştirilmesine ve dezenfekte edilmesine özen gösteriyoruz. Hizmetleri korumak, yapmaktan daha önemlidir. Vatandaşlarımızdan konteynırları iyi kullanmalarını, çöpleri poşetleyerek atmalarını ve konteynırların içerisine yanıcı madde atmamalarını istiyoruz. ” dedi.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ayrıca çöp konteynırlarının çevreye yaydığı kötü kokuyu engellemek için hijyen çalışmalarına da ağırlık verdiklerini ifade ederek, kir sökücü ve koku giderici özellikleri bulunan yeni çöp dezenfekte makinelerinin hizmete girdiğini kaydetti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by