Mustafakemalpaşa Haber

Masatlı, “İnsan haklarının tam olarak benimsenmesi şart”

Masatlı, “İnsan haklarının tam olarak benimsenmesi şart”
Bu haber 27 Aralık 2015 - 20:21 'de eklendi.

İlçenin İnsan hakları komisyon başkanı Kaymakam Masatlı, İnsan haklarının, toplumun her kesimince benimsenmesi gerektiğini vurguladı.

Dünya İnsan Hakları beyannamesinin, Birleşmiş Milletlerce kabulünün 67’nci yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yapan, İnsan hakları komisyonu başkanı ve İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, insan hakları bilincinin ve insan haklarının tam olarak benimsenerek, uygulanması için gerekli sorumluluk duygusunun toplumda ve bütün insanlarda bulunmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

“İNSANLAR DOĞUMDAN İTİBAREN EŞİTTİR”
Kaymakam Masatlı yaptığı açıklamada, “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nca kabulü ile başlayan Dünya İnsan Hakları gününün 67. yıldönümü olan bu gün, yüzyıllar boyunca süren bir mücadelenin ürünü olarak, insanların doğuştan ve eşit bir biçimde sahip oldukları hakları ifade eden uluslararası bir belgenin kabul edilişinin kutlandığı bir gün olarak kabul edilmiştir.” Dedi. Evrensel Bildirgenin ilanından sonraki yıllarda tüm dünyada insan hakları ihlallerinin önlenmesine yönelik uluslararası mekanizmaların oluşturulduğunu vurgulayan Masatlı, “Kurulan bu mekanizmalar hemen işletilmeye başlanmıştır. Öyle ki artık insanlık suçu işleyenlerin yargılanabileceği uluslararası mahkemeler oluşturulması aşamasına ulaşılmıştır. Tüm bu gelişmelerin anlam ve öneminin Dünya kamuoyunca paylaşılması, insan haklarının korunması ve güvence altına alınması konusunda tüm Dünyada insanların bilgilendirilmesi, insan hakları bilincinin yaygınlaştırılması hepimizin görevidir.”dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by