Mustafakemalpaşa Haber

Mehmet Kanar Aday Adaylığını Açıkladı

Mehmet Kanar Aday Adaylığını Açıkladı
Bu haber 30 Kasım 2018 - 17:23 'de eklendi.
mustafakemalpaşa satılık DAİRE

Ak Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Kanar, ilçe başkanlığı görevinden istifa ederek, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını açıkladı.

Bugün Cuma namazından sonra Mustafakemalpaşa Öğretmen evinde bir basın açıklaması yapacağını belirten Mehmet Kanar, büyük bir kalabalığın önünde yaptığı konuşmasıyla İlçe Başkanlığından istifa etti.

Basın toplantısına Ak Parti İlçe Yönetimi tam kadro katılırken, Belediye Başkan Adaylarından, Nuray Laçiner, Fevzi Okumuş, İsmail Yumurtacı, Kerim Akça, Mustafa Eren, Nurettin Erbay, Eski Başkanlar, Muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı. Mehmet Kanar konuşmasında, ‘Ak Parti bir isim partisi değildir, isimler gelir geçer, parti kimseye kalmaz, Sadettin gider, Mehmet gelir, Mehmet gider bir başkası gelir. Tam bir sene önce Ak Parti İlçe Teşkilatının başına geldim.

İyisiyle kötüsüyle, hasbel kader, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Bugün, bir seneden beri sürdürmekte olduğum İlçe Başkanlığından istifa ederek, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı Aday Adaylığımı açıklıyorum. Dikkat edin, aday adayı diyorum. Buradaki diğer tüm Başkan Aday Adaylığı başvurusu yapan çok değerli insanlarla aynı durumdayım. Onlarda aday adayı, bende aday adayıyım.

Rabbim hangimize nasip ederse, hep birlikte Mustafakemalpaşa için çalışacağız inşallah. Tabii şu hususu da belirtmeden geçemeyeceğim. Buradaki başkan aday adaylarımıza ben aday olmayacağım demiştim. Fakat gelinen siyasi süreç beni aday adaylığına doğru sürükledi ve şu an adaylığımı açıklarken, herkesin önünde kendilerinden özür diliyorum.

Bir senedir sürdürmekte olduğum İlçe Başkanlığı süresince, kimsenin hakkını yememeye, çalıştık. Lütfen hakkınızı helal edin. Biraz sonra istifa dilekçemi imzalayıp, Başkan Yardımcımız Vedat Süngü Bey’e teslim edeceğim. Hayırlı Uğurlu olsun İnşallah. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi, yaparsa Ak Parti yapar, Durmak yok yola devam inşallah. Belediye Başkanlığı kime nasip olursa, Allah yolunu açık etsin inşallah.’ diyerek istifa dilekçesini imzaladı. Sık sık alkışlarla sözü kesilen Kanar, konuşmasının ardından, dilekçesini imzalayıp, Vedat Süngü’ye teslim etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER