Meteoroloji Bursa İçin Hava Tahmin Raporunu Açıkladı.

16.02.2021
Meteoroloji Bursa İçin  Hava Tahmin Raporunu Açıkladı.

Bursa’da günlerdir yapılan kar uyarılarının ardından kar yağışı gece saatlerinde başladı. Hava sıcaklığının gece yarısı eksi derecelere düştüğü Bursa’da haftanın son tatil gününde sıcaklık 1 ile 3 derece arasında seyrediyor. Gün içerisinde kar yağışı şehir genelinde etkili olmaya devam ederken, Bursalıları yarından itibaren Perşembe gününe kadar karlı günler bekliyor.

Meteoroloji’den alınan son hava tahmin raporlarına göre kar yağışı haftanın ilk iş gününde (YARIN) devam ederken, kar yağışının uzun yıllar sonra bu kadar uzun bir süre devam edeceği belirtildi.

Hava sıcaklığı yarın sabah saatlerinde eksi 2 derece civarında dolaşırken, gün içerisinde ise en yüksek 2 derece olacak ve gün boyu kar yağışı devam edecek.

Salı günü daha da soğuyacak havayla birlikte kar yağışı devam ederken, en düşük ölçülen sıcaklık eksi 4 olacağı belirtildi.

Kar yağışı çarşamba günü de sürerken, sıcaklıklar eksi 6 derecelere kadar gerileyecek ve şehir adeta buz kesecek.

Perşembe günü ise eksi 8 derecelik sıcaklıkla birlikte kar yağışının etkisini kaybedeceği belirtilirken, parçalı bulutlu ve güneşli hava Bursa’da yüzünü günler sonra gösterecek.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.