Mustafakemalpaşa Haber

Meteoroloji’den toz taşınımı uyarısı: ‘Çamur yağabilir’

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son verilere göre; Türkiyenin Batı kesimlerinde toz taşınımı bekleniyor. Bu akşam saatlerinden itibaren başlayacağı tahmin edilen toz taşınımının kaynağı Kuzey Afrika olarak gösteriliyor.

Meteoroloji’den toz taşınımı uyarısı: ‘Çamur yağabilir’
Bu haber 23 Nisan 2019 - 16:10 'de eklendi.

Türkiye’nin batı bölgelerinin, bu akşam saatlerinden itibaren Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının etkisine girmesi bekleniyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi, Türkiye’nin batı kesimlerinin toz taşınımının etkisine gireceğini bildirdi.

Yapılan uyarıda, “Son değerlendirmelere göre, ülkemizin batı kesimlerinin bu akşam saatlerinden itibaren Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının etkisine girmesi beklenmektedir” denildi.

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’de yer yer etkili olacağı tahmin edilen toz taşınımının neden olabileceği olumsuzluklara karşı uyarıda bulunuldu.

Hava kalitesinde düşüş, görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by