Mustafakemalpaşa Haber

Murat bebek yardım bekliyor

Murat bebek yardım bekliyor
Bu haber 16 Şubat 2016 - 17:28 'de eklendi.

Doktorların yaşamaz dediği Murat bebek 6 yaşına girdi ancak imkansızlıklar yakasını bir türlü bırakmıyor.

Karaoğlan mahallesinde Dünya’ya gelen ve doktorların yaşamaz dediği Murat bebek 6 yaşına girdi. Kemikleri gelişmediği için elleri ve ayakları tutmayan, kalbinde baloncuk olduğu tespit edilen, defalarca anjiyo ameliyatı olan ve gözleri görmeyen Murat bebek tüm bu olumsuzluklara rağmen hayata tutunmayı ve gülümsemeyi başardı. Hastalıklarla boğuşan tek evladını yaşatmaya çalışan Anne ise maddi imkansızlıklar nedeniyle minik Murat’ın tedavisini sürdüremiyor. Karaoğlan mahallesinde yaşayan ve 30 yıllık evlilikleri boyunca çocuk sahibi olmayı bekleyen Canan ve Bahri Sakız çiftinin gördükleri tedaviler sonucu Canan Sakız, 6 yıl önce hamile olduğunu öğrendi. Bu haberle büyük bir sevinç yaşayan çiftin mutlulukları uzun sürmedi. Murat adını verdikleri çocuklarının bir çok rahatsızlıkla Dünya’ya geldiğini ve çok fazla yaşama şansının olmadığını öğrenen çift adeta yıkıldı. BABA İNTİHAR ETMİŞTİ
Uzun yıllar baba olmanın özlemiyle yaşayan Bahri Sakız, hastanede yatan ve doktorların yaşamaz dediği oğlunu son kez öptükten sonra İlçenin Karaoğlan köyündeki evine gelip kendini asarak intihar etmişti. Anne Canan Sakız çok zorlu bir yolda yalnız başına kaldı.
“Her şey çocuğum için” diyerek mücadeleyi bırakmayan Canan Sakız, köydeki ineklerini satarak İstanbul, Ankara ve Bursa’da bir çok doktora giderek oğlunun tedavi edilmesi için büyük çaba harcadı. Defalarca ameliyat olan Murat bebek, gördüğü fizik tedavi ve rehabilitasyonlar sayesinde önceki gün 6’ncı yaşını doldurdu. “BANA BİR KERE ANNE DESİN YETER”
Bir başına yaşam mücadelesini sürdüren Anne Canan Sakız, oğlunun bir kez bile olsa kendisini görmesini istediğini söyleyerek göz yaşlarına boğuldu. Sakız, “Oğlumun yaşaması için mücadelemi sürdüreceğim. Beni bir kerecik görse ve bana anne dese bana yeter. Elimizde avucumuzda ne varsa satıp tedaviye harcadım. Şimdi çaresizim, kimseden maddi yardım talebim yok, tek istediğim oğlumun tedavisini yaptırmak, Devlet büyüklerimiz yada imkanı çok olan yardımsever insanlarımız oğlumun tedavisini ve iyileşmesini sağlasın bana yeter.”dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by