Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşa Belediyesi Nostalji Yaşattı

Mustafakemalpaşa Belediyesi, yaklaşan yeni yıl nedeniyle eski günleri hatırlatan bir çalışmaya imza atarak, vatandaşlara kartpostal dağıttı.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Nostalji Yaşattı
Bu haber 27 Aralık 2019 - 14:23 'de eklendi.
mustafakemalpaşa satılık DAİRE

Mustafakemalpaşa Belediyesi, yaklaşan yeni yıl nedeniyle eski günleri hatırlatan bir çalışmaya imza atarak, vatandaşlara kartpostal dağıttı.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, unutulan kartpostal kültürünü yaşatmak adına yılbaşı tebrik mesajlarını ilçenin değerlerinin fotoğraflarından oluşan kartpostallar ile yaptı.

Vatandaşlara güzel bir nostalji yaşatan Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin dağıttığı kartpostallarda, Adnan Menderes Meydanı, Tümbüldek Kaplıcaları, Şeyhmüftü Cami ve Suuçtu Şelalesi görselleri yer aldı.

Dünya ve Türkiye 2020 yılına “merhaba” demeye hazırlanırken, Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın yeni yıl kutlama mesajının bulunduğu kartpostalları alan Mustafakemalpaşalılar geçmişe giderek adeta nostaljiyi yaşadı.

Tüm iletişim ve diyalog kanallarının sanal aleme hapsolduğunu hatırlatan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, dijital haberleşme teknolojisinin gelişmesiyle mektuplaşma ve kartpostal kültürünün unutulduğunu söyledi.

‘Samimiyeti canlandırdık’

Başkan Kanar, “İnsanlar arasındaki samimiyeti ve yüz yüze iletişimi yeniden canlandırdık. Biz Mustafakemalpaşa’da dağıttığımız bu kartpostallarla insanların elektronik cihazlara hapsolan duygularını ve insan ilişkilerini yeniden uyandırdık. Onlara eskiden birbirine kart atmanın, mektup yazmanın güzelliğini ve samimiyetini yeniden hatırlattık” diye konuştu.

Kartpostalları gören vatandaşlar; “Gelişen teknolojide cep telefonu ve elektronik ortamdan gönderilen kutlama mesajları bizlere kartpostal kültürümüzü unutturmuştu. Belediye başkanımız bize o kültürümüzü hatırlattı, teşekkür ediyoruz” yorumlarını yaptı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER