Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’ne inceleme…

İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçti ve Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’nde inceleme başlattı. İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, hekimlerin aktardığı olayın doğru olmadığını söyledi.

Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’ne inceleme…
Bu haber 10 Şubat 2018 - 18:11 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’nde, “kurum zarar ediyor” diye bazı ameliyatların askıya alındığı iddiasının ardından İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçti ve hastanede inceleme başlattı.

Hastaneye ihale yöntemiyle alınan beyin cerrahisi ve ortopedi tıbbi sarf malzemelerinin “kalitesiz”liğini gerekçe gösteren bazı cerrahlar, şu sıkıntıyı paylaşmıştı:

“Ameliyatlarda istenilen başarıyı elde edemiyoruz. Hastaya malzemeleri taktıktan sonra bazı komplikasyonlar meydana geliyor. Kırılan protezler de oluyor. Hastane yetkilileriyle konuyu görüştük. Doğrudan alımla daha kaliteli malzeme alınmasını istediğimizde bize; ‘Kâr maliyeti karşılamıyor… Malzeme fiyatları yüksek… Kurum zarar ediyor’ dediler. Hastalar hukuki yollara başvuruyor ve sıkıntı yaşıyoruz… Bu nedenle ameliyatlara girmekten çekiniyoruz…”

İddia edilen skandalın Yeni Dönem Gazetesinde yayınlanmasından sonra İl Sağlık Müdürlüğü konu ile ilgili hastanede araştırma ve inceleme başlattı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, hekimlerin aktardığı olayın doğru olmadığını söyleyerek şöyle konuştu:

“Hastane zarar etmiyor, aksine kârda şu anda. Biz hastalarımızın ameliyatlarında kullanılan malzemelerin seçimi için branş hekimlerden oluşan bir komisyon kurduk. Yani hastaneye ihale yöntemi ile alınan malzemelerin şartnamelerini hekimler yazıyor. Aldığımız malzemeler de muayene kabulden geçtikten sonra kullanılıyor. Eğer malzeme kalitesiz ve çürük ise o zaman tutanakla saptanır ve uygun olan malzeme temin edilir. Hal böyle iken malzeme “kalitesiz” diye ameliyata girmeye çekinmek doğru bir yaklaşım değildir. Böyle bir olay idare ile diyaloğa geçilerek çözülür.

Kaldı ki kamu hastanelerinde yapılan bütün nitelikli hizmetlere yönelik olarak komisyonlar kurduk ve inceliyoruz başlatılan araştırma ve incelemenin sonuçlarına göre gereğini yapacağız…”

http://www.yenidonem.com.tr/yazar/lale-akasoy/mustafakemalpasa-hastanesine-inceleme%E2%80%A6/7616.html

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER