Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesinin Erişilebilirliği Belgelendi

Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesinin, “Erişilebilirlik Belgesi” almaya hak kazandığı bildirildi.

Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesinin Erişilebilirliği Belgelendi
Bu haber 31 Aralık 2018 - 2:21 'de eklendi.

MKPHABER.COM Bursa İl Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından yapılan inceleme sonucunda Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesinin, “Erişilebilirlik Belgesi” almaya hak kazandığı bildirildi.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi, engelliler açısından erişilebilir bulunarak, ‘Erişilebilirlik Belgesi’ aldı.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliğinden yapılan açıklamaya göre, “engelli vatandaşların hizmetlere ulaşılabilirliğini sağlamak amacıyla Bursa Valiliği bünyesinde kurulan, Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonunca yapılan denetleme ve değerlendirmeler sonucunda, Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi “Erişilebilirlik Belgesi” almaya hak kazandı.”denildi.

Engelli vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak için Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların görev alanlarında gerekli çalışmaları büyük bir titizlikle yürüttükleri belirtildi.

Engelli vatandaşlar tarafından Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi hizmet binasının rahatlıkla ziyareti ve kurumda verilen hizmetlerin engelliler tarafından yardım görmeden alınabilmesi için gerekli düzenlemeleri yaparak, ilgili komisyon tarafından yapılan denetleme sonucu söz konusu belgeyi almaya hak kazandı.

Mustafakemalpaşa’da engelli erişimi açısından önemli mesafe katedildiği dile getirildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER