Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşa Emniyetinden Uyuşturucuya Geçit Yok!

Mustafakemalpaşa Emniyetinden Uyuşturucuya Geçit Yok!
Bu haber 23 Eylül 2017 - 18:00 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğünce, İlçe genelinde meydana gelen uyuşturucu madde kullanımı, imal ve ticaretini önlemeye, suça karışan şahısların, suç unsurlarıyla birlikte yakalanabilmesine yapılan çalışmalar kapsamında 800 kök hint keneviri ile 8 kilogram esrar maddesi yakalandı.
İlçenin Derekadı mahallesinde N.K. isimli şahsın ikametinde ve tarlasında Hint Keneviri yetiştirdiği, hasat ettiği kenevirleri satmak için ilçe merkezine getireceği ve satışa hazır durumdaki hint kenevirlerini ikametinde ve ikametinin eklentilerinde sakladığı bilgisine ulaşan Emniyet Birimleri, Mustafakemalpaşa Cumhuriyet Savcılığından aldıkları yazılı arama izni ile şahsın ikametinde arama yaptılar.
Şahsın ikametgahında herhangi bir suç unsuruna rastlamayan Emniyet Birimleri, ikametgahın devamında bulunan tarlada ekili vaziyette 800 kök Hint Keneviri ile, yine tarlanın bir bölümünde sökülmüş ve kurutulmaya bırakılmış, 8 kilo Esrar Maddesi olarak değerlendirilen bitki parçaları ele geçirdiler.
Tarlada ekili hint kenevirleri ve kurutulmuş 8 kilo esrar maddesi emniyetçe sökülüp muhafaza altına alınırken, N.K ise düzenlenen evrakla birlikte savcılığa sevk edildi.
Savcılığa sevkedilen N.K’nın mahkemece tutuklanarak cezaevine konduğu öğrenildi.

Polis Zehir Tacirlerini kıskıvrak yakaladı.

Öte yandan İlçe asayiş büro amirliği ekiplerince yapılan operasyonda, ekipleri görünce üzerlerinde bulunan çok sayıda ecstasy uyuşturucu hapı atarak kaçmaya çalışan Muhammet Y. Ve Tuncay E. İsimli şahıslar polis tarafından kısa sürede yakalandı.
Yapılan tahkikatın ardından Mahkemeye sevkedilen, şahıslardan, Muhammet Y. Mahkemece uyuşturucu ticareti yapmak suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER